Nové zistenia v prípade mŕtveho novorodenca zo Záhoria. Predbežné výsledky ukázali, že rodička za skon bábätka nemôže

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nové zistenia v prípade šokujúceho nálezu mŕtveho novorodenca zo Záhoria. Bratislavskí kriminalisti vyšetrujú smrť dievčatka ako vraždu novonarodeného dieťaťa matkou. Podľa informácií televízie Markíza predbežné výsledky ukázali, že rodička za skon bábätka nemôže. Nasledujúci obsah nie je vhodný pre maloletých a ľudí s citlivou povahou.

Začalo sa to telefonátom na tiesňovú linku. Mama 20-ročnej ženy oznámila, že jej dcéra pred pár hodinami porodila doma do toalety a dieťa je mŕtve. Podľa našich informácií mala dokonca uviesť, že novorodenca vyhodil muž do smetiaka. Ešte sa vraj pýtala, či majú dieťa odtiaľ vybrať. „Záchranári ju s popôrodnými komplikáciami transportovali do nemocnice v Bratislave. U novorodenca žiaľ lekár musel konštatovať exitus,“ informovala vtedy Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Prečítajte si tiež:

​V čase pôrodu mal byť doma len otec rodičky. Jej mama nám povedala, že dcéra bola v deviatom mesiaci. Policajti boli na mieste dlhé hodiny, v dome a okolí zaisťovali stopy. Mladú ženu už podľa našich informácií vypočuli. Doposiaľ nikoho neobvinili.

 „Doterajšie výsledky vyšetrovania nasvedčujú tomu, že k úmrtiu dieťaťa došlo bez zavinenia matky. Pre potvrdenie týchto záverov však bude potrebné vykonať okrem iného rozsiahle a podrobné znalecké dokazovanie. Jeho dĺžka bude závisieť od zaťaženosti znalcov a odhadom pôjde rádovo o niekoľko mesiacov,“ dodala Gabriela Kováčová, hovorkyňa Krajskej prokuratúry Bratislava.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.