Slovenský hokejový reprezentant do 20 rokov lieta v problémoch. Na diskotéke mal zmlátiť rovesníka

Slovenský hokejový reprezentant do 20 rokov lieta v problémoch. Na diskotéke mal zmlátiť rovesníka
Boris Žabka (Banská Bystrica) Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Devätnásťročný hokejista Boris Žabka, syn bývalého hokejistu Borisa Žabku (46) má opletačky s políciou, informuje o tom Nový čas. Mladý hokejista sa v známom banskobystrickom podniku Ministry of Fun dostal do potýčky s rovesníkom, ktorý skončil v nemocnici s vážnymi zraneniami.

Podľa slov matky poškodeného (19) bol jej syn napadnutý.

„Napadol ho jeden hokejista. Je po operácii oka, museli mu do nadočnicových oblúkov vkladať titánové platničky z dvoch strán. Práve sme ho doniesli domov z nemocnice, kde mu navyše nanovo lámali aj nos. Zlomenú má aj zadnú časť nejakej kostičky, ktorá je najtenšia v oku, tam mu museli spraviť výplň. Oko zatiaľ neotvára a nevidí naň. Bude sa z toho dostávať dlho a navyše nevieme, aké budú dlhodobé následky,“ povedala pre Nový Čas.

Prečítajte si tiež:

​Konflikt

Čo incidentu predchádzalo nie je nateraz jasné. Prvotné informácie hovoria, že mladík sa obtrel o hokejistovu priateľku. 

„Dotyčný stále vykrikuje, že syn išiel okolo jeho priateľky a že sa o ňu obtrel. V zápisnici sa priznal, že ho udrel, ale policajti to vyhodnotili len ako priestupok a dali mu pokutu 30 eur na mieste. Asi si nemysleli, že to bude mať takéto následky vzhľadom na rozsah synových zranení. Je nepodstatné, kto to začal. Podstatné je, že z pozície vrcholového športovca sa mal kontrolovať, a nie používať hrubú silu,“ vyjadrila sa matka zraneného.

Prípadom sa polícia aj naďalej zaoberá. 

Žabka sa medzitým pokúsil skontaktovať s rodinou poškodeného mladíka. „Pýtal si na nás kontakt, ale neposkytli sme mu nič. Chcel sa dohodnúť, vraj sa necíti vinný a tvrdí, že to bolo vzájomné. Čakáme na kamerové záznamy. Keďže syn si nič nepamätá, nevieme, ako sa to celé zbehlo,“ dodala.

Prečítajte si tiež:

Čo na to klub?

Stanovisko pre Nový čas poskytol aj hokejový klub Borisa Žabku HC ’05 Banská Bystrica. „Oboznamujeme sa s incidentom, týkajúcim sa Borisa Žabku. Berieme tieto záležitosti mimoriadne vážne. Od všetkých členov nášho tímu očakávame, že sa budú správať profesionálne na ľade aj mimo neho. Momentálne zhromažďujeme všetky fakty, týkajúce sa tohto incidentu. Keď budeme mať k dispozícii viac informácií, podnikneme príslušné kroky,“ uviedli.

Pellegrini vyzval hokejový zväz, aby pustil hráčov z KHL na MS. Viac sa dozviete v nasledujúcom videu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.