Ekologický zámer ide totálne bokom. Polovica nových policajných áut jazdí s vybitými batériami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ekologický zámer ide totálne bokom. Polovica nových policajných áut jazdí s vybitými batériami. Televízii Markíza to potvrdilo policajné prezídium. Policajti jednoducho nemajú vozidlá s hybridným pohonom kde nabíjať, prípadne na to nemajú čas. Nabíjacie stanice údajne chýbajú na množstve policajných oddelení.

Policajti vlani dostali vyše 600 nových vozidiel s plugin hybridným pohonom. Sú teda vybavené elektrickým aj spaľovacím motorom.

S nabitou batériou je ich prevádzka veľmi úsporná. V opačnom prípade sa správajú ako bežné autá, ktoré ešte navyše vláčia ťažkú batériu a elektromotor ako zbytočnú príťaž. No a tu je práve problém, pravidelné nabíjanie údajne v praxi u policajtov nefunguje. Už minulý týždeň to kritizoval minister vnútra.

Nás zaujímalo, ako to so spotrebou reálne je a obrátili sme sa tak na policajné prezídium. To priznalo, že takmer polovica áut nevyužíva výhody hybridnej technológie.

Podľa vedenia polície je to  spôsobené chýbajúcimi nabíjacími stanicami, pričom 45 nabíjacích bodov ešte nie je dobudovaných.

Autá boli nakúpene z plánu obnovy a bola podmienka únie aby mali ekologický pohon a nízke emisie. Bývalý minister vnútra nákup obhajuje, tvrdí, že v opačnom prípade by obnova vozového parku nebola možná.

Podľa Romana Mikulca policajtov aj školili ako autá využívať a infraštruktúra bola podľa neho nastavená dobre. Oslovili sme aj bývalého policajného prezidenta, no dnes sa nechcel k tejto téme vyjadrovať. Avizoval, že tak komplexne urobí na tlačovej konferencii v najbližších dňoch. Minister vnútra v súvislosti s nákupom policajných áut zas avizuje trestné oznámenie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.