Spája ich láska k Matterhornu aj desivý zážitok. Tribula zobral na Ďumbier ostrieľaných horských vodcov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Keď vycestovali do Indie, netušili, že sa ocitnú zoči voči smrti. Skupinka iných lyžiarov tam v pohorí Kašmír odtrhla lavínu. Naši ostali na povrchu, no dvadsať ľudí snehová masa uväznila. Záchranná akcia mala napokon šťastný koniec. Po návrate domov, o nej cestou na Ďumbier rozprávali horskí vodcovia Mišo Sekelský a Peťo Matura.

Nebolo tak celkom jasné, kto koho vlastne do hôr zobral. Práve touto vetou zvyknú moderátori uvádzať nové časti obľúbeného seriálu Ján Tribulu. Skúsení horali však prežili v Tatrách veľkú časť svojho života a označenie hosť v tomto prípade nie je tak celkom na mieste.

Približne 11 kilometrov dlhá túra túra sa začala pri Kamennej chate pod vrcholom Chopku. Nízke Tatry partiu privítali nádherným slnečným počasím.

Pri ceste z Chopku na najvyšší vrch pohoria Ďumbier na nich čakalo prevýšenie 270 metrov. Popri chate Milana Rastislava Štefánika následne zlyžovali na Trangošku.

Obidvoch horských vodcov spája aj láska k ikonickému alpskému vrchu Matterhorn. Zatiaľ čo Peter má na konte 96 výstupov na najfotografovanejšiu horu sveta, Michal dokonca načal druhú stovku.

Ich posledné spoločné dobrodružstvo v indickom Kašmíre v nich stále rezonuje. Najvyššie položené lyžiarske stredisko sveta Gulmarg, považované za raj pre milovníkov prašanu, sa v momente zmenilo na peklo. Niekoľko desiatok metrov nad Slovákmi sa odtrhla lavína.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reportáže TN

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.