Dramatické chvíle na základnej škole v Bratislave. Po manipulácii s chemikáliou zasahovali všetky zložky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na základnej škole v bratislavskej Karlovej Vsi zasahovali všetky záchranné zložky. K výbuchu však nedošlo. Na medializované informácie tak reaguje hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.

„Všetci žiaci, pedagogickí aj nepedagogickí pracovníci sú v poriadku, neboli ohrození na živote ani na zdraví, nevznikli žiadne materiálne škody a vyučovanie pokračuje,“ uviedol Heldes.

Dráma na škole

Drámu na základnej škole spôsobila chemická reakcia. Pre tú na škole na Majerníkovej ulici zasahovali všetky záchranné zložky.

Incident sa stal v pondelok predpoludním v technickej miestnosti, ktorá patrí k školskej plavárni. Do tejto miestnosti nemajú prístup žiaci ani učitelia.

„Jeden z pracovníkov v tejto miestnosti riedil chlór s inou neznámou látkou, v dôsledku čoho došlo k chemickej reakcii,“ uvádza Heldes.

Podľa operačného strediska záchrannej zdravotnej služby 53-ročného muža previezli do nemocnice v Starom meste. Je pri vedomí a komunikuje.

Hasiči skontrolovali školské priestory, najmä koncentráciu chlóru. Namerali nízke hodnoty a vyučovanie preto bez obmedzení pokračuje.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.