Zbombardované bytovky verzus pokojné sídlisko. Výstava študentky porovnáva „normálny život“ na Ukrajine a v Bratislave

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Život na Ukrajine v posledných dvoch rokoch vyzerá diametrálne odlišne ako ten náš. Zaoberá sa tým aj výstava ukrajinskej študentky Veroniky Serhiichuk s názvom „Normálny život“. 

Pôvodne vznikla ako školská práca. Neskôr sa po konzultáciách rozvinula do výstavného projektu.

„Chcela som ukázať kontrast medzi životom mojich známych z bombardovaných miest a tým naším na Slovensku. Pracovala som s fotografiami z Ukrajiny, ktoré urobil môj priateľ, ktorý dobrovoľne vstúpil do armády, moji známi a použila som aj fotky od rodiny môjho spolužiaka. Tie som doplnila zábermi z vlastného mobilu, vytvorenými počas mojich prechádzok Bratislavou,“ povedala študentka Školy dizajnu, ktorá dnes žije v Bratislave normálny život, no dianie vo svojej vlasti intenzívne vníma.

Škola výstavu pri príležitosti druhého výročia vpádu ruských vojsk na Ukrajinu organizuje v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom. „Kým my žijeme bežný život vo vlastných domovoch, len pár kilometrov od nás ľudia o svoje domovy prichádzajú. Je veľmi dôležité pripomínať si, že vojna u našich susedov je aj po dvoch rokoch dennodennou realitou,“ hovorí riaditeľka strediska Katarína Hulíková.

Séria fotografií bude vystavená do 4. marca v podchode na Klariskej ulici v Bratislave a na dvanástich citylightoch v centre hlavného mesta.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.