Nové posily PS pre eurovoľby. Kandidovať bude aj moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Progresívne Slovensko predstavilo nové posily vo voľbách do Európskeho parlamentu. Kandidovať bude známa moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová a diplomatka Ľubica Karvašová. 

Líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka tvrdí, že vládna koalícia svojimi krokmi a ignorovaním upozornení európskych inštitúcií vyvolala konflikt s partnermi Európskej únie.

Ohrozené tak sú podľa neho nielen eurofondy, ale aj zahraničná politika Slovenska. A teda dobré meno a reputácia zodpovedného partnera v Európe, dodal Šimečka. „Aj preto sú tieto voľby dôležité. Ide o to, či Slovensko zostane európske, alebo nás vláda bude posúvať na východ,“ uviedol predseda PS.

„Jediný spôsob, ako zvrátiť ich snahu o ovládnutie krajiny sú demokratické voľby. V každých jedných voľbách ich musíme spoločne poraziť a ukázať, že nemôžu mať všetko. Našou ambíciou je poraziť v európskych voľbách Smer a zabrániť tak tomu, aby za Slovensko hovorili s najväčším počtom poslancov. Nové silné posily PS v tomto boji bez pochýb pomôžu,” dodal Šimečka.

Prečítajte si tiež:

Prekročili hodnotové hranice, tvrdia 

Ľubica Karvašová sa po rokoch diplomacie rozhodla angažovať sa aj politicky.

„Záujem Slovenska bol u mňa vždy na prvom mieste. V jeho obhajobe som v štátnej správe chcela pokračovať aj po septembrových voľbách, ale moje hodnotové hranice boli prekročené. Som presvedčená, že Slovensko bude prosperovať len vtedy, ak bude pevnou súčasťou Európskej únie, a to nielen ekonomicky, ale aj hodnotovo. Cítim preto zodpovednosť zabojovať za myšlienky európskeho projektu na Slovensku,” dodala Karvašová.

Do slovenskej politiky vstupuje aj bývalá moderátorka a novinárka Veronika Cifrová Ostrihoňová.

„Rozhodla som sa kandidovať, lebo sledujem dianie v slovenskej politike, rozpravu o trestnom kódexe, najmä časť o znásilneniach. Vidím, ako na pôde európskeho parlamentu zástupcovia Slovenska znevažujú naše demokratické ukotvenie, a pod rúškom obhajoby národných záujmov im v realite škodia. Chcem byť preto hlasom za Slovensko, ako ho poznám ja. Slovensko otvorené, férové, empatické, a silne proeurópske,” uviedla Cifrová Ostrihoňová.

Celú 15-člennú kandidátku do európskych volieb predstaví PS podľa Šimečku neskôr na jar. Kandidovať nebude nikto z poslancov Národnej rady SR, podotkol Šimečka.

Rok 2024 bude plný volieb. Pozrite si reportáž z 4. januára:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Eurovoľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.