Stretli sa advokát, policajt i politický poradca. Poznáme finálnu podobu hlasovacieho lístka pre voľby prezidenta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V pondelok popoludní odsúhlasil predseda Štátnej komisie pre voľby Eduard Burda finálnu podobu hlasovacieho lístka pre voľby prezidenta. V tejto podobe odišiel do tlače.

Kandidáti sú na ňom v abecednom poradí. Na lístku je poradové číslo, meno kandidáta, titul, vek, zamestnanie a bydlisko. 

Zamestnanie si každý uvedie, aké uzná za vhodné.

Andrej Danko si neuviedol ústavnú funkciu, ale to, že je advokát. Ivan Korčok sa označil za zahraničnopolitického poradcu a Ján Kubiš je odborný asistent. Je tam aj policajt, politológ, dvaja poslanci a dvaja predsedovia politických strán. 

Hlasovací lístok je v tlači
Hlasovací lístok je v tlači Zdroj: TV Markíza

Hlasovať sa bude zakrúžkovaním poradového čísla pred menom kandidáta. Kedysi sme mali štvorčeky pri mene a dávali sa krížiky. Bola to večná dilema, či krúžkovať či krížikovať, a tak sa to vo volebných kódexoch pred desiatimi rokmi zjednotilo. 

O možnosť nasnímať konečnú podobu hlasovacieho lístka sme požiadali Štátnu komisiu pre voľby. Museli čakať na rozhodnutie Najvyššieho správneho súdu o žalobe odmietnutého kandidáta Róberta Šveca. Na základe rozhodnutia súdu ho tam pridali. Aktuálne je už lístok v tlači.

Bude žiadať o reakciu

Róbert Švec v reakcii pre TV Markíza uviedol, že jeho tohtoročnú prezidentskú kandidatúru sprevádzajú veľmi zvláštne úkazy.

„Najprv vedomá snaha Petra Pellegriniho a jeho ľudí o moje vyšachovanie z boja o Prezidentský palác a teraz ďalší prešľap kompetentných. Na oficiálnom hlasovacom lístku, ktorý je už schválený Štátnou komisiou pre voľby, chýba môj vysokoškolský titul. Budem žiadať kompetentných o reakciu v danej veci.“

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.