Detaily poslednej rozlúčky s Marcelom Nemcom. Rakva bude zabalená v dúhovej vlajke

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Uplynulý piatok (16. februára) nás zastihla smutná správa. Po dvojročnom boji s rakovinou čriev nás opustil herec Marcel Nemec († 52). Herec však bol do poslednej chvíle optimista a na svet sa pozeral naďalej s úsmevom. Hoci vedel, že sa blíži jeho koniec, stále bol rozhodnutý žiť naplno a život považoval za krásny. Svoju poslednú rozlúčku si tiež predstavoval ako oslavu života plnú farieb, tanca a hudby. 

Ako prezradil denníku Nový Čas herec Lukáš Dóza, Marcel Nemec naposledy vydýchol doma v Kremnici v náručí matky zo štvrtka na piatok. „Ráno ho rodina našla a akoby sa usmieval,“ povedal Lukáš, ktorý si bol s Marcelom veľmi blízky.

​Hercova posledná rozlúčka sa uskutoční v jeho rodnej Kremnici v Dome smútku v stredu o 14. hodine popoludní. A všetci tí, ktorí sa chcú prísť rozlúčiť, by mali splniť nasledovné podmienky. „Marcel si želal, aby sa s ním ľudia prišli rozlúčiť vo farebnom oblečení, rozhodne nie v čiernom. Vstupné na jeho rozlúčku je 1 farebný kvet a úsmev na perách. A rakva s Marcelovým telom bude obalená v dúhovej vlajke,“ informoval Lukáš Dóza. 

Na oslave života mu budú hrať piesne z jeho kapely Kopytovci a chýbať nebude ani nahrávka jeho nezameniteľného hlasu. Herec si pripravil aj vlastné parte: „Vidím, že niektorí z vás máte v očiach slzy, ale ja som stále tu. Nakoniec nebolo také ťažké odísť. Keď vyjdete von, skúste sa pozrieť na oblohu, na hviezdy alebo na svoje duše. Čo myslíte? Skúste začať tým, že sa pozriete jeden na druhého. Nie je po tom všetkom, čo teraz viete, krajší ako predtým? Ak áno, tak práve teraz sú podmienky pre lásku mimoriadne priaznivé.“

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.