Smrť dvoch mužov v Hornáde: Jeden znenazdajky spadol do vody, druhý ho chcel zachrániť

V Hornáde sa utopili dvaja rybári.
Zdroj: TV Markíza

Nešťastie sa stalo krátko popoludní v rekreačnej lokalite Anička.

Nedeľné (16. 9.) popoludnie v rekreačnej lokalite Anička pri Košiciach sa skončilo nešťastím a dramatickým pokusom o záchranu ľudských životov. V Hornáde sa utopili dvaja starší muži. Záchranári im už nedokázali pomôcť.

Muži sedeli na múriku a chytali ryby. Jeden z nich znenazdajky spadol do vody, druhý sa ho snažil zachrániť, utopili sa však obaja.

Zdroj: Dušan Tokarčík

Podľa našich informácií to so záchranou najprv nevyzeralo zle, chlapi sa dostali na ostrovček z kameňov. Keď sa však snažili doplávať k brehu, stiahol ich prúd.

Jedného topiaceho sa vytiahol z vody rybár, ktorý sedel na tejto strane rieky, ďalšieho o niekoľko metrov ďalej privolaný policajt.

Päťdesiatdva ročnému mužovi, ani jeho 64-ročnému kamarátovi už oživovanie nepomohlo. Úspešní neboli ani záchranári. „Po príchode na miesto sme už len konštatovali exitus po páde do vody a zastavením dýchacej a srdcovej činnosti," povedal súdny lekár Ondrej Švec. 

Hladina Hornádu je v týchto dňoch vyššie ako obvykle a prúd je silnejší. Podľa hovorcu Košickej záchranky mohol v tomto prípade zohrať úlohu aj alkohol. Viac však ukáže až policajné vyšetrovanie a súdna pitva.


KOŠICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hornád

Dôležité udalosti