Spomienka na Jána a Martinu: Brána spred ich domu putovala do múzea, na mieste stavajú pomník

Spomienka na Jána a Martinu: Brána spred ich domu putovala do múzea, na mieste stavajú pomník
Spomienka na Jána a Martinu: Na mieste činu kraj stavia pomník, brána putovala do múzea. Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) považuje za dôležité si neustále pripomínať pamiatku zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej i hodnoty slobody slova a pokračuje v prípravách vytvorenia pietneho miesta vo Veľkej Mači v okrese Galanta.

V tomto roku počíta s výdavkami na úrovni 200.000 eur z celkového pol milióna, ktorý je v krajskom rozpočte vyčlenený. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

Prečítajte si tiež:

„V spolupráci s pozostalými sme sa rozhodli vybudovať pamätník slobody slova na mieste tragédie. V roku 2021 sme vyhlásili výtvarno-architektonickú súťaž, z ktorej odborná porota vybrala víťazný návrh s názvom Záhrada. Na žiadosť rodiny boli minulý rok zrealizované búracie práce objektov na pozemku, kde pietne miesto vznikne,“ uviedol Viskupič.

Odstránená bola aj brána, ktorá je uložená v depozitári Vlastivedného múzea v Galante pre prípad, že by sa v budúcnosti našlo jej využitie.

Pri príležitosti šiesteho výročia vraždy novinára a jeho snúbenice si predseda TTSK uctí ich pamiatku na mieste tragédie v stredu (21. 2.) o 8.30 hodine. V roku 2018 udelil Trnavský kraj novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej Cenu slobody Antona Srholca in memoriam.

Ján Kuciak nemal byť prvou obeťou. Vraždené komando malo vraj na muške aj iného muža: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.