Bývalý vojenský priestor v Jelšave zostáva nevyužitý. Miestni by si priali návrat armády

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bývalý vojenský priestor v Jelšave zrejme zostane stále nevyužitý. A to napriek tomu, že armáda prejavila minulý rok o priestory opätovný záujem. Obyvatelia dúfajú, že by to oživilo mesto.

„Najskôr, keď som sa sem dostavil z Jičína, my sme robili redislokáciu v rámci brigády dvaja ľudia. Prakticky sme organizovali prevoz celej brigády sem,“ povedal Miroslav Kováč, bývalý dôstojník slovenskej armády.

Pán Kováč tu nastúpil v roku 1991. Ako hovorí, žilo sa tu úplne inak.

„Bola tu taká väčšia bezpečnosť vďaka armáde, že nebola taká potrebná polícia, lebo tá armáda mala vtedy rešpekt,“ opísal Kováč. 

Prečítajte si tiež:

„V lete som mal takú nádej, že by sa armáda podľa vyjadrení velenia sem mohla vrátiť. Ubehlo viac ako pol roka a nemáme stále vyjadrenie,“ povedal primátor mesta Jelšava Milan Kolesár. 

Oslovili sme aj ministerstvo obrany, ako postupujú. Ani po štyroch dňoch nám neodpovedali.

Primátor hovorí, že priestor ponúkali aj na využitie pre väzenstvo: „Päť rokov sa uvažovalo, že sa tu zriadi väznica, potom nám to vrátili späť do majetku mesta.“

Vedenie mesta požiadalo aj ministerstvo životného prostredia o pridelenie dotácie na vybudovanie linky na výrobu drevených brikiet na vykurovanie. Ľudia by však radšej privítali návrat armády.

V Jelšave stále nevedia, na čom sú a už ani veľmi nedúfajú v návrat delostreleckej brigády do starého vojenského objektu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Armáda

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.