Šesť rokov žijú s bolesťou v srdci. Začínam cítiť beznádej, ale nikdy sa nevzdáme, tvrdí otec Jána Kuciaka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Chladnokrvná vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny v ich dome vo Veľkej Mači, ktorá šokovala Slovensko, sa odohrala práve v stredu 21. 2. 2018. Odvtedy rodičia dvoch mladých ľudí prežívajú obrovský smútok. Šesť rokov žijú s bolesťou v srdci.

​Matka zavraždenej Martiny hovorí, že situácia je dnes ešte horšia, narážala na politiku. Spolu s rodičmi Jána Kuciaka boli na všetkých pojednávaniach. Zlatica Kušnírová opísala, čo bolo pre nich najťažšie.

„Všetko bolo ťažké, ale najťažšie bolo snáď, keď Marček (pozn. redakcie - vykonávateľ vraždy) rozprával, ako ich vraždil. Ako zabil Janka a potom rozprával, že slečna Kušnírová vybehla na chodbu, prosila o život, a tak sa mu podarilo nakoniec dobre streliť do koreňa nosa, tak to sme už nedali. Keď to bolo opakovane, tak sme vychádzali von, to sme nemohli počúvať,“ povedala počas rozhovoru v Teleráne Zlatica Kušnírová.

Prečítajte si tiež:

​„Začínam cítiť beznádej. Doteraz som bol dosť veľký optimista, ale keď sa teraz pozrieme na to, že vlastne právny zástupca Kočnera je priamo poradcom premiéra, ľudia, ktorí vlastne tento systém stvorili sú znova pri moci, mení sa trestný poriadok, hrozí aj výmena dozorových prokurátorov, rozhodnutie Najvyššieho súdu je v nedohľadne, takže ja pomaly strácam nádej, že sa pravdu dozvieme,“ povedal Jozef Kuciak.

Napriek tomu si obe rodiny dali záväzok, že to nevzdajú.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme All for Jan

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.