Všetci aj s ich titulom, on bez neho. Jednému prezidentskému kandidátovi sa lepí smola na päty

Kandidáti na prezidenta.
Kandidáti na prezidenta. Zdroj: TV Markíza

Jeden z uchádzačov o prezidentské kreslo tvrdí, že jeho kandidatúru sprevádzajú veľmi zvláštne úkazy. Najprv sa zdalo, že ani nebude môcť kandidovať. Teraz schválili hlasovacie lístky bez jeho titulu. Kompetentní však už všetko stihli napraviť.

V utorok (20. 2.) sme informovali o tom, že predseda Štátnej komisie pre voľby Eduard Burda odsúhlasil finálnu podobu hlasovacieho lístka pre voľby prezidenta. V takej podobe mal lístok aj odísť do tlače.

Prezidentský kandidát, ktorého kandidatúru najprv odmietli, si na schválenom lístku všimol chybu. „Moju tohtoročnú prezidentskú kandidatúru sprevádzajú veľmi zvláštne úkazy,“ tvrdí Robert Švec.

Pôvodne schválený hlasovací lístok.
Pôvodne schválený hlasovací lístok. Zdroj: TV Markíza

„Najprv vedomá snaha Pellegriniho a jeho ľudí o moje vyšachovanie z boja o Prezidentský palác a teraz ďalší prešľap kompetentných. Na oficiálnom hlasovacom lístku, podľa informácií TV Markíza, ktorý je už schválený Štátnou komisiou pre voľby, chýba môj vysokoškolský titul. Budem žiadať kompetentných o reakciu v danej veci,“ napísal nám Švec.

Na Štátnu komisiu pre voľby sme sa obrátili s otázkou, ako sa tento problém bude riešiť. Tvrdia, že lístok do tlače poslali už aj s titulom.

„V rámci jazykovej korektúry bol hlasovací lístok včera opravený. Tlač a distribúcia hlasovacieho lístka prebieha v priloženej podobe,“ uviedla riaditeľka odboru volieb Eva Chmelová. Tu si môžete pozrieť lístok v podobe, v akej ho poslali do tlače:

Hlasovací lístok.
Hlasovací lístok. Zdroj: Štátna komisia pre voľby.

Na hlasovacom lístku si môžete všimnúť, že pri mene nemá titul ani kandidát Krisztián Forró. Hovorkyňa jeho strany Aliancia - Szövetség vysvetľuje, že titul síce má, no na Slovensku ho nepoužíva. 

„Pán Forró študoval v Maďarsku. Po skončení štúdia nežiadal o uznanie titulu na Slovensku,“ uviedla Évi Pálinkás.

Róberta Šveca do boja o prezidentské kreslo vrátila úspešná žaloba. Pozrite si reportáž: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.