Pozostatok éry Jána Slotu. V podkroví žilinskej radnice objavili tajný bar

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Toto tušil iba málokto. Ján Slota mal počas primátorskej epochy priamo na radnici tajný bar. V podkroví starobylej budovy bol priestor dobre skrytý pred verejnosťou.

Mesto sa teraz chystá radnicu komplexne rekonštruovať, a tak do zabudnutia odídu viaceré pozostatky Slotovej éry.

Dostal sa tam iba málokto. Priestor je pod strechou a je nad rokovacou miestnosťou mestského zastupiteľstva. Počas revízie ho po nástupe objavil súčasný primátor.

„Bol tu pôvodne bar so sedením. Historici rozprávajú, že tieto priestory v podkroví radnice boli za čias jedného z primátorov využívané na iné priestory než reprezentatívne,“ povedal Peter Fiabáne.

Prečítajte si tiež:

Ďalšie zákutia

Priestor dnes slúži ako školiaca miestnosť a pôvodný bar pripomína už len podsvietenie z 90. rokov. Ďalší utajený priestor v radnici je podzemná pivnica. Takéto katakomby boli pod každým domom na námestí.

Aj dnes tu nájdeme kuchynku s chladničkou, pozostatky barového pultu, barové stoličky či staré fľaše. Z radnice viedli dvere aj do susednej budovy, v ktorej bol byt aj s kúpeľňou obloženou mramorom. Priestory radnice majú aj iné zákutia.

Ján Slota úradoval v neveľkej kancelárii za zavretými dverami. Keď chcel nebadane opustiť priestory radnice, mohol na to použiť aj únikový východ.

Mesto chce 130-ročnú radnicu významne rekonštruovať. Práve dokončujú projektovú dokumentáciu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.