Hanba na medzinárodnej trase. Cestu na severovýchode Slovenska lemujú desiatky pneumatík

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vodiči kamiónov dokážu popri cestách nechať čokoľvek. Nech je už dôvod akýkoľvek, spôsobujú problém, s ktorým si kompetentní len tak ľahko a najmä rýchlo nevedia poradiť.

Jedno majú spoločné. Doslúžili a cesty lemujú zväčša popri odstavných plochách. Desiatky, ba možno stovky pneumatík nájdeme kdekoľvek na asi 60 kilometrov dlhom úseku cesty od Prešova po hranicu s Poľskom.

Cestári odpad popri cestách bežne zbierajú, no pri pohľade na množstvo pneumatík napríklad za Svidníkom v smere na Poľsko sa zdá, že pneumatiky si akoby nevšímali.

O poriadok popri tejto medzinárodnej ceste sa starajú cestári prešovskej župy, no služby si u nich objednáva Slovenská správa ciest.

Župa tvrdí, že ak Slovenská správa ciest objednávku na odpratanie pneumatík vystaví, cestári budú konať a tento nežiaduci odpad pri ceste vyzbierajú.

Prečítajte si tiež:

Črtá sa zmena

Hoci trochu zdĺhavé, predsa len jednoduché. Také je aj následné riešenie toho, čo s pneumatikami ďalej. Potvrdzuje to odborník na odpadové hospodárstvo.

Lukáš Dubec tvrdí, že staré pneumatiky najčastejšie odoberajú ich distribútori, prostredníctvom pneuservisov a predajcov pneumatík. Len ich tam treba doniesť.

„V podstate na hociktoré miesto, ktoré je označené ako miesto spätného odberu. Aj keď tam novú pneumatiku nekúpim, tak starú tam môžem doniesť,“ hovorí.

Podľa najnovších informácií si má Slovenská správa ciest odpratanie pneumatík z okolia ciest na severovýchode Slovenska objednať v najbližších dňoch.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.