Polícia sa ospravedlnila pánovi Vlastimilovi. Drsný zákrok pre oškreté auto šokoval celé Slovensko

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovákov šokoval drsný zásah policajtov zo Žiliny. Polícia sa teraz mužovi, voči ktorému zakročila, ospravedlnila.

Všetko je zachytené na kamere, keďže sa policajný zákrok dial počas dňa, a to pred nákupným centrom v meste. V okolí bolo množstvo ľudí. 

Pána Vlastimila mali policajti vytiahnuť z auta, odtiahnuť ho na chodník, zvaliť na zem a spútať mu ruky. Z auta pritom všetko sledovala jeho trojročná dcéra. Po niekoľkých minútach policajti Vlastimilovi putá zložili a bez ospravedlnenia odišli. Všetko preto, že mal niekomu oškrieť auto. 

Prečítajte si tiež:

Krajský riaditeľ Policajného zboru v Žiline nariadil v tomto prípade z 8. februára kontrolu.

„Vykonanou kontrolou postupu príslušníkov Policajného zboru boli zistené nedostatky. Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline sa osobne mužovi, voči ktorému bol vykonaný služobný zákrok, ospravedlnil,“ uvádza na sociálnej sieti polícia.

„Zo strany nadriadených príslušníkov Policajného zboru, ktorí sa dopustili pochybenia, budú prijaté opatrenia, aby sa takéto nedostatky v budúcnosti neopakovali,“ dodali policajti.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok 12. februára tvrdil, že bol zásah primeraný, keďže pán Vlastimil okamžite nezastavil. Podľa slov ministra policajti nemohli vedieť, že v aute sedí aj trojročné dieťa. Vec však dal preveriť. Tvrdil, že ak polícia pochybila, vyvodia za to zodpovednosť a ospravedlnia sa mu.

Pozrite si súvisiacu reportáž z 11. 2.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.