Internetom koluje bizarné video z juhu Slovenska. Cestári na ňom solia pri vysokej teplote

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V zime na nich motoristi nadávajú, že ich nevidieť, teraz sa im na internete niektorí ľudia zase posmievajú. Hoci v mnohých regiónoch to už vyzerá ako na jar, cestári sú stále v plnej pohotovosti. 

Internetom koluje video z utorkového (20. 2.) rána v obci Veľký Ďur medzi Levicami a Nitrou. Prekvapilo samotného motoristu i dopravného experta Alexandra Štefucu.

„To je pre mňa úplne nepochopiteľné, že za týchto podmienok už takto neskoro ráno a pri takejto teplote vysoko nad nulou. Pokiaľ nie je predpoveď, že by mala teplota klesnúť pod nulu, nerozumiem, prečo sa takto cesta solí,“ hovorí odborník.

Prečítajte si tiež:

Posyp si obhajujú

Zimná sezóna cestárov na juhozápade krajiny sa končí na konci marca. Hoci bolo vonku teplo, posyp si obhájili. „Dostali sme správu, že daná komunikácia sa šmýka. Kde bolo nutné, tak sa posypalo. Išlo o takzvaný preventívny posyp,“ vysvetľuje riaditeľ Regionálnej správy a údržby ciest Matúš Starovič.

Najbližšia meteorologická stanica je len o pár kilometrov ďalej v Mochovciach. V úrovni piatich centimetrov nad zemou ukazovala takéto čísla:

Teploty v daný deň.

​„V období ranných hodín dochádzalo najskôr po chladnejšom ráne k rýchlemu otepľovaniu, vďaka tomu, že svietilo slnko. Teplota potom v ďalších hodinách stúpala ďalej,“ hovorí klimatológ Pavel Faško.

To, kedy cestári vyrazia do terénu, určuje ich dispečer.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.