V bratislavskej Nemocnici sv. Michala vznikne nová gastroenterologická klinika

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Univerzitnej nemocnici - Nemocnici sv. Michala (UN-NsM) v Bratislave vznikne nová gastroenterologická klinika. Generálny riaditeľ nemocnice Ladislav Kužela potvrdil, že od 1. apríla v nej budú poskytovať zdravotnú starostlivosť lekári a zdravotnícky personál, ktorí odišli z gastroenterologickej kliniky v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke. Tá informovala, že z kliniky podali koncom januára výpovede viacerí zamestnanci.

"Do UN-NsM prichádza od 1. apríla celkovo 11 lekárov, sedem endoskopických sestier, tri ambulantné sestry, jeden sanitár a jeden nutričný terapeut," priblížil Kužela. Ozrejmil, že na Endoskopickej klinike Slovenskej zdravotníckej univerzity (SZU) a Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) zostávajú traja atestovaní gastroenterológovia.

Zároveň sa podľa neho nič nezmení v chode urgentného príjmu v petržalskej nemocnici. "Všetci kolegovia budú endoskopovať pacientov nie tu, ale budú chodiť do nemocnice na Antolskej tak ako doteraz. Čiže v rámci toho, nazvem to urgentného stavu, sa nič nezmení, všetci tí istí, ktorí robili tie výkony na Antolskej, budú ich naďalej robiť na Antolskej," vysvetlil.

Nesúhlasí s tým, že by na gastroenterologickej klinike SZU a UNB v Petržalke pre odchod lekárov do UN-NsM hrozil kolaps. "Kolaps, tak ako som povedal, nie je namieste preto, čo som povedal. Jednak je zabezpečená akútna starostlivosť a tá celodenná cez troch kolegov, ktorí sú špecialisti v gastroenterológii," povedal. Deklaroval tiež, že nemocnica má záujem prijať všetkých pacientov.

Prečítajte si tiež:

Budú vyučovať

Zároveň dodal, že lekári, ktorí v UNB podali výpoveď, v nej budú aj naďalej vyučovať budúcich lekárov. "My sme, teraz hovorím za univerzitu, ponechali úväzky kolegom z Univerzitnej nemocnice Bratislava, myslím tým úväzky školské, univerzitné, aby sa tam vedelo vytvoriť ďalšie univerzitné pracovisko. (...) Čiže výučba bude teraz tým pádom prebiehať na dvoch pracoviskách, predtým bolo len na jednom," ozrejmil Kužela, ktorý je zároveň dekanom Lekárskej fakulty SZU.

Viacerí lekári a zdravotnícky personál gastroenterologickej kliniky v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke podali koncom januára výpovede. Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) uviedla, že sa snaží získať nových zamestnancov, aby bola zdravotná starostlivosť na klinike zachovaná v plnom rozsahu aj po 1. apríli.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.