Prokurátor zrušil obvinenie podnikateľa Janíčka za ohováranie Jankovskej

Ondrej Janíček
Zdroj: TV Markíza

Týka sa to ohovárania bývalej sudkyne, dnes štátnej tajomníčky Jankovskej.

Okresný prokurátor v Dunajskej Strede zrušil obvinenie podnikateľa Ondreja Janíčka. Tri mesiace ho stíhali za výroky, že mafiánska skupina čongrádyovcov ho v spolupráci s Monikou Jankovskou pripravila o majetok, informuje portál aktuality.sk.

Podľa podnikateľa vraj súčasná štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti zobrala úplatok tri milióny korún. Ona to však poprela.

Janíček bol desať hodín v cele predbežného zadržania, potom ho prepustili. Prokuratúra totiž nenavrhla súdu, aby ho vzali do vyšetrovacej väzby.

Zdroj: TASR/Martin Baumann

Podľa portálu trestné stíhanie však pokračovalo. Dôvodom bolo, že Janíček sa verejne vyjadroval pre média, ale aj na tlačovej besede.

Podľa podnikateľovho advokáta Daniela Lipšica však rozhodnutím okresnej prokuratúry v Dunajskej Strede ešte nie je nič vyhraté. Prokuratúra totiž nariadila vyšetrovateľovi, aby vo veci znovu konal a rozhodol.

Janíčka a Jozefa Strelčíka v roku 2001 odsúdili za vyhrážanie sa, v júni sa snažili o obnovu konania. Bývalí majitelia nočného podniku Fatima, okolo ktorého sa celý prípad točí, tvrdia, že za všetkým je Jankovská, ktorá v tom čase robila sudkyňu. Podľa nich mala pomôcť za úplatu mafii okolo Petra Čongrádyho získať časť lukratívnej nehnuteľností.

Janíček sa viackrát pokúsil o obnovu konania, v júni to bol už tretí pokus, ale nepochodil. Oboch mužov odsúdili za to, že pod hrozbou násilia a so zbraňou v ruke si chceli od majiteľa budovy, v ktorej mali prenajaté priestory pre svoj podnik, vynútiť prepis nehnuteľností na seba.

Kľúčovým svedkom v prípade bol práve majiteľ objektu Tibor Jurisa, ktorý pred 18 rokmi pred políciou všetko potvrdil. Teraz hovorí, že to bolo všetko vymyslené.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ondrej janíček

Dôležité udalosti