Policajti pri zásahu v Žiline urobili chybu. Poškodený prijal ospravedlnenie, no pre políciu má jedno odporúčanie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajti pri zásahu v Žiline urobili chybu. Keď vyťahovali z auta muža pred zrakom jeho malej dcéry za banálny priestupok, nedodržali služobný postup. Vyplýva to z výsledkov kontroly prípadu. Poškodený muž prijal ospravedlnenie od polície, no má pre nich aj jedno odporúčanie.

Zásah proti pánovi Vlastimilovi bol neprimeraný. Poldruha týždňa kontrola preverovala zábery a záver je jednoznačný.

Prečítajte si tiež:

„Vykonanou kontrolou postupu príslušníkov policajného zboru boli zistené nedostatky,“ povedala Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Žiline. „Bolo zistené, že miera intenzity služobného zákroku bola neprimeraná,“ dodala.

Krajský policajný riaditeľ sa s poškodeným mužom stretol a ospravedlnil sa mu. Pán Vlastimil Nový je s výsledkom kontroly spokojný.

Zároveň je to podľa neho aj odkaz verejnosti, ak by sa niekomu stalo čosi podobné: „Nie ste si vedomí, že ste niečo spáchali? Bráňte sa! Cez sociálne siete, dávajte podnety na polícii, komunikujte, nesnažte sa to v sebe držať.“

Ktorý zo zasahujúcich policajtov urobil chybu a presne aká chyba to bola, to polícia teraz uviesť nechce. Jedno je isté, že policajti, ktorí pochybili, sa teraz budú musieť zodpovedať svojim nadriadeným.

Prečítajte si tiež:

Pán Vlastimil je presvedčený, že zasahujúca polícia musí riešiť veci hneď na začiatku: „Operátor na tiesňovej linke 158 by mal v takejto situácii vedieť poškodeného človeka nejakým spôsobom upokojiť, alebo tú situáciu vyhodnotiť triezvo, pozrieť sa na fakty. Ale nie takýmto spôsobom.“

Jedným z možných pochybení však môže byť aj tvrdenie policajtov, že nevedeli, že v aute je dieťa, pritom na začiatku zákroku je zo záberov jasné, že jeden z nich otvoril zadné dvere a dieťa vidieť musel.

Otázky vzbudil aj druhý aktér, ktorý políciu privolal. Na mieste sa správal veľmi suverénne a mohlo sa zdať, akoby celú vec riadil.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.