Vražda seniorov vo Vinosadoch opäť na súde. Svedkovia nepomáhajú, obžalovaný tvrdí, že dokáže svoju nevinu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dvojnásobná vražda seniorov vo Vinosadoch z roku 2010 začína pripomínať rozsýpajúci sa domček z karát. Pojednávanie v prípade zdedil nový senát a kľúčoví svedkovia obžalobe nijako nepomáhajú. Muž, ktorého ako jediného súdia, hovorí, že dokáže svoju nevinu.

Pre obžalobu to mal byť dávno uzavretý prípad. Za brutálnu vraždu 99-ročného Američana a jeho 83-ročného brata postavili pred súd dvojicu mladíkov. Prvú facku však dostala obžaloba už len za to, že postavila pred súd mužov s nerovnakým vzrastom. Na kamerových záznamoch z blízkosti miesta činu boli iné osoby.

Prečítajte si tiež:

„Obidvaja obžalovaní boli rovnako vysokí v tom čase, nemohol to objektívne byť on,“ povedal Peter Jankovský, obhajca oslobodeného mladíka. Chýbali aj priame či nepriame dôkazy, a preto jedného z dvojice oslobodili.

Na lavici ostal sedieť už iba Márius a toho v roku 2016 odsúdili neprávoplatne na 20 rokov. Kauzu dnes pojednáva nový senát mestského súdu odznova. Obžalovaný hovorí, že s vraždou nemá nič spoločné.

Kľúčový svedok, ktorý na začiatku prípadu vypovedal ako utajený, priznal, že ho inštruovali policajti a hovorili mu, ako má vypovedať. Dnešný svedok, ktorý údajne robil obžalovanému aj s jeho komplicom šoféra, vo štvrtok (22. 2.) radšej nepovedal na súde nič.

Prečítajte si tiež:

Prokurátor sa k výpovediam kľúčových svedkov nevyjadril, chce tak urobiť na ďalších pojednávaniach. Obžalovaný hovorí, že nezapadá ani do opisu páchateľov. Ten poskytla dôchodkyňa, ktorá útok prežila. 

Márius hovorí, že v čase vraždy bol doma. Potvrdil to aj jeho otec a obaja išli aj na detektor lži. Sudca hovorí, že v prípade síce vypočul dôležitých svedkov, no ešte sa nekončí.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.