Tragická nehoda v Bratislave. Vodič (†29) vpálil s autom do stĺpa, silný náraz neprežil

Zničené auto po náraze do stĺpa.
Tragická nehoda v Bratislave. Zdroj: Facebook/Polícia SR-Bratislavský kraj

Tragická nehoda v hlavnom meste. Na Ceste na Senec v smere z centra mesta vyhasol vo štvrtok (22. 2.) život 29-ročného vodiča.

​„Podľa doterajších informácií 29-ročný vodič vozidla zn. Hyundai z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismernej časti vozovky a následne narazil do stĺpa verejného osvetlenia,“ informovala na sociálnej sieti bratislavská polícia.

Vodič v dôsledku nárazu utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Prečítajte si tiež:

​Na zistenie prítomnosti alkoholu a iných omamných látok v organizme bol u vodiča nariadený odber krvi.

„V uvedenom prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania,“ dodáva polícia.

Smrteľná nehoda na východe, vodič zachytil chodca

Život 46-ročného chodca si vyžiadala ďalšia dopravná nehoda, ktorá sa stala vo štvrtok (22. 2.) podvečer medzi obcami Lada a Šarišská Poruba. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Vodič (41) osobného vozidla jazdil v neosvetlenom úseku cesty a za nepriaznivých poveternostných  podmienok.

„Vozidlom zachytil po ceste kráčajúceho muža, ktorý bol v tmavom oblečení a nemal na sebe žiadne reflexné prvky. Chodec v dôsledku nárazu utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, výsledok bol negatívny,“ uviedla Ligdayová.

Prečítajte si tiež:

Presnou príčinou dopravnej nehody, ako aj mierou zavinenia  oboch účastníkov sa bude podľa nej zaoberať poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove. Začal trestné stíhanie  vo veci trestného činu usmrtenia.

Polícia zároveň upozorňuje ľudí, aby nezabúdali na vlastnú bezpečnosť na cestách a používali reflexné prvky, predovšetkým počas zníženej viditeľnosti či pri zlom počasí.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 16. 2. 2024 o tragickej nehode pri Nových Zámkoch:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.