Tvrdí, že Slovenská republika neexistuje. Známy dezinformátor už neučí, no pracuje ako školský psychológ

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Známy dezinformátor naďalej pôsobí v školstve. Muž, ktorý šíri, že Slovenská republika neexistuje, už síce neučí, ale na starosti má duševné zdravie študentov. Študentská rada stredných škôl to kritizuje. Riaditeľ školy v tom však problém nevidí. Minister školstva avizoval, že sa na tento prípad pozrie bližšie.

Pozornosť sa na Milana Laurinca, známu postavu dezinformačnej scény, obrátila minulý rok v máji, keď sa objavil v maturitnej komisii. Ukázalo sa, že na strednej odbornej škole v Bratislave učí slovenčinu. Patrí do skupiny, ktorá spochybňovala covid, a tvrdila, že Slovensko vstupom do EÚ zaniklo.

Vedenie školy vtedy reagovalo, že žiadne sťažnosti naňho neevidujú a zmluvu má ako učiteľ do konca školského roka, pričom mu ju neplánujú predĺžiť. 

Prečítajte si tiež:

Pracuje na dohodu

Naši diváci nás ale v minulých dňoch upozornili, že Milan Laurinec na tej istej škole stále pôsobí. Síce už neučí, no ostal tam pracovať ako školský psychológ. Potvrdil to aj riaditeľ školy s tým, že ako psychológ pracuje na dohodu. Oficiálne sa ale k tejto veci vyjadrovať nechcel. 

Študentskú radu stredných škôl informácia o tom, že známy dezinformátor na škole naďalej pôsobí prekvapila. Tvrdia, že takíto ľudia by v školstve byť nemali. 

„Neútočíme proti nemu ako proti osobe. V živote by sme si nedovolili ho nejako odsudzovať, ale jeho verejné vyjadrenia boli veľmi jasné a zjavné. Išlo často o extrémistický materiál,“ povedal Dominik Ďuraš, predseda Študentskej rady stredných škôl.

Prečítajte si tiež:

Tvrdí, že so študentmi politiku nerieši

Priamo pred školou stretli aj s Milanom Laurincom. Ten odmieta, že by na školskej pôde riešil alebo hovoril o svojich názoroch, ktoré prezentuje na internete. 

„Ja som profesionál. A psychológ nerieši Čaputovú, legalitu a tieto veci. Riešim, čo treba riešiť. Mám povinnosť by apolitický,“ vyhlásil. Študenti potvrdzujú, že o politike sa s Laurincom nerozprávajú. 

„Sú tu aj Ukrajinci. Neriešim s nimi Putina, chodia za mnou,“ dodáva Laurinec.

Prečítajte si tiež:

Minister sa tým bude zaoberať

Minister školstva Tomáš Drucker uviedol, že už požiadal o spojenie so školou. „Nemáme šancu kontrolovať všetkých zamestnancov. Môžeme v takejto chvíli reagovať na podnety zvonka,“ konštatoval s tým, že situáciu budú riešiť.

Oslovili sme aj brataislavskú župu ako zriaďovateľa školy. Potvrdila, že Laurinec je v škole iba na dohodu a že riadny pracovný pomer s ním rozviazali vlani v auguste. „Nevyučuje ani nesupluje. Vykonáva len administratívnu prácu,“ povedala Lucia Forman, hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja.

„Študenti majú ku mne dobrý vzťah. Riešim ich školské, respektíve rodinné problémy, ktoré majú,“ uzavrel Laurinec.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.