Úplne ožilo. Šteniatku, ktoré našli pred osadou s roztrhanými pohlavnými orgánmi, sa po operáciách darí

Šteniatko Timi.
Šteniatko Timi. Zdroj: Jozef Čuba

Šteniatko, ktoré našli s roztrhanými pohlavnými orgánmi a zlomenou nohou pred rómskou osadou pri Sabinove, sa zotavuje. Zranenia mladej fenky naznačovali, že si z nej niekto spravil erotickú hračku.

Veterinár sexuálne zneužitie nevylúčil, no nemohol ho ani potvrdiť.

Našli ju 8. februára, keď mala len asi šesť týždňov. Hneď na druhý deň podstúpila operáciu labky, pri ktorej jej museli spojiť kosti platničkou a šraubami.

Na Valentína, teda 14. februára, podstúpila aj plastickú operáciu pošvy.

Predseda občianskeho združenia Brod Jozef Čuba, ktorý sa o malú Timi od dňa, kedy ju našli, stará, hovorí, že už deň po plastickej operácii sa správala úplne inak. „Krásne ožila,“ hovorí Jozef.

„Od prvej operácie až do dnešného dňa sme s ňou chodili každý tretí deň na kontrolu k veterinárovi. V piatok (23. 2.) ideme s Timi vyberať stehy z labky a na kontrolný röntgen,“ dodáva.

Prečítajte si tiež:

Dobrovoľníci už v osadách zachránili viacerých psov v zúboženom stave, no s takýmto otrasným prípadom sa zatiaľ nestretli. Podľa osadníkov tam zranenú sučku niekto priviezol a takto sa jej zbavil.

Podľa veterinára sa jej zranenia budú hojiť šesť až osem týždňov.

Liečba stála do dnešného dňa približne tisíc eur. Zložili sa na ňu dobrí ľudia, ktorí si o Timi prečítali a jej osud im nebol ľahostajný.

Raz jej budú hľadať novú milujúcu rodinu. Kým sa však úplne nevylieči, s láskou sa o ňu stará Jozef s priateľkou Antóniou.

Pozrite si aj reportáž z Televíznych novín, ktorú sme natáčali deň po tom, čo malú Timi zachránili aktivisti: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.