Lehela Horvátha, označovaného za hrobára gangu sátorovcov, odsúdili na zvyšok života za mrežami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) odsúdil v piatok Lehela Horvátha, označovaného za "hrobára" zločineckej skupiny dunajskostredského gangu sátorovcov, na doživotný úhrnný trest odňatia slobody.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Bohdan Čeľovský považuje trest za primeraný, vzhľadom na charakter skutku, dlhodobosť a hodnotenie osoby Lehela Horvátha.

Obhajca Lehela Horvátha Peter Schmidl sa voči rozsudku odvolal. Tvrdí, že podľa neho má aj prokurátor pochybnosti o správnosti rozsudku z hľadiska celku, keďže sa k nemu nevyjadril a ponechal si lehotu.

Prečítajte si tiež:

Čelil obžalobe pre päť vrážd, tiež pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny sátorovcov aj pre krádež 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede.

Na pojednávaniach v minulosti tvrdil, že bol nezákonne obvinený a nikoho nezavraždil. ŠTS pôvodne odsúdil Lehela Horvátha na doživotie. Najvyšší súd SR tento verdikt zrušil a prípad vrátil prvostupňovému súdu na nové prejednanie a rozhodnutie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.