Najprísnejší trest si vypočul muž, ktorý podľa súdu brutálne zabíjal

Miroslav Kavický strávil polovicu svojho života za mrežami.
Zdroj: TV Markíza

Na doživotný trest reagoval prudko.

Najprísnejší trest si v pondelok vypočul muž, ktorý podľa súdu brutálne zabíjal! Znalci hovoria, že je pre ľudí nebezpečný a šanca na jeho polepšenie je takmer nulová. Na doživotný trest reagoval prudko.

Počas pojednávania si robil poznámky, novinárom aj prokurátorovi sa vyhrážal trestnými oznámeniami. Miroslav Kavický strávil polovicu svojho života za mrežami. Odsedel si už jednu vraždu svojej priateľky, niekoľkokrát bol vo väzení za rôzne podvody či násilné delikty. Dnes si vypočul trest za vraždu druhú.

„Je to spiknutie súdu s mafiou NAKA. Ste jedna banda špinavá, možete sa hanbiť," povedal Kavický.

"Môj klient sa cíti nevinný, rozsudok považuje za nezákonný a podal odvolanie," povedal obhajca odsúdeného.

"Znalci z oblasti psychológie jednoznačne povedali, že tento páchateľ je nevychovateľný," skonštatoval prokurátor. Podľa neho je etablovaný na väzenské prostredie, nevie sa správať na slobode. V prípade, že by bol na slobode, by hrozilo, že spácha iný nasilný trestný čin.

Ohavný čin sa dostal pred súd po siedmich rokoch. Miroslav sa mal najprv votrieť do priazne vdovy Ludmily Kalinkovej z Novej Bane. Často jej telefonoval, lichotil. Medzitým však podľa obžaloby pripravoval jej vraždu. Neskôr ju vraj vylákal do lesa a zabil. Oddelil hlavu od tela a ostatky zakopal na rôznych miestach. Časť z nich objavil náhodný okoloidúci.

Experti zistili, že patria roky nezvestnej žene, ktorá v čase svojej smrti pracovala pre nebankovku. Miroslavovi údajne išlo o jej peniaze a šperky.

Od roku 2012 do septembra minulého roka u nás súdy uložili tri doživotné tresty. Ostatnýkrát tiež v Banskej Bystrici - spoza mreží už nikdy nevyjde Miroslav Štolc, ktorý v penzióne dobodal svoju mladú priateľku krátko nato, ako vyšiel z väzenia. 

Rozsudok je ale zatiaľ neprávoplatný, Miroslav bol s rozhodnutím sudcu veľmi nespokojný, na mieste sa odvolal. Teraz teda bude rozhodovať najvyšší súd.

Pozrite si reportáž redaktorky TV Markíza Martiny Kašiarovej:


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miroslav kavický

Dôležité udalosti