Ukončili vyšetrovanie kauzy, pri ktorej brali policajti aj Plačkovú. Poznáme i osud zadržaného krokodíla

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vyšetrovanie kauzy, pri ktorej pred vyše dvoma rokmi zadržali aj známu influencerku Zuzanu Strausz Plačkovú a jej manžela, je na konci. Televízii Markíza to potvrdilo policajné prezídium. Podľa vyšetrovateľa mal gang kšeftovať s drogami. V rukách policajtov vtedy skončili nielen podozriví, ale aj vzácny krokodíl.

Keď policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) spustili akciu Chikara, v putách skončila aj známa influencerka a jej manžel. Bol 27. september 2021.

O deň neskôr Plačková hovorila, že si je vedomá svojej neviny. Opakovala, že si ona ani jej manžel nemusia zarábať nelegálne. „Myslíte si, že pri tom, čo ja zarobím normálne a legálne, mám za potreby robiť s drogami?“ pýtala sa vtedy novinárov.

Prečítajte si tiež:

Deväť kíl metamfetamínu 

Spolu zadržali 15 ľudí a medzi nimi bol aj bývalý reprezentant v džude Tibor Gubáň.

„Počas domových prehliadok policajti zaistili viac ako deväť kilogramov omamných a psychotropných látok metamfetamín, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90-tisíc jednorazových dávok drogy,“ uviedla v tejto súvislosti hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová 28. septembra v roku 2021.

Skupina mala fungovať už od roku 2012. Jej hlavou bol podľa vyšetrovateľa práve bývalý džudista.

Niektorí obvinení šli do väzby. Zuzanu Plačkovú a jej manžela prepustili na slobodu. Po takmer ôsmich mesiacoch im Generálna prokuratúra SR zrušila obvinenie cez známy paragraf 363. Ďalšia dvojica obvinených sa konca vyšetrovania nedožila.

„Vyšetrovanie v predmetnej trestnej veci bolo ukončené. Vyšetrovateľ následne spracuje návrh na podanie obžaloby na siedmich obvinených, ktorí sú stíhaní za zločin založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a drogovú trestnú činnosť. Piati obvinení boli vylúčení na samostatné konanie, kde vyšetrovanie ešte nebolo ukončené,“ priblížil súčasnú situáciu hovorca policajného prezídia Roman Hájek.

Prečítajte si tiež:

Krokodíla nikto netýral 

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry počas domovej prehliadky našli u jedného zadržaného muža aj 11-ročného krokodíla. Konkrétne kajmana okuliarnatého.

Mali podozrenie, že tohto plaza niekto týral. Aj toto vyšetrovanie je už ukončené.

Lukáš Masaryk, ktorý pri protidrogovej akcii zo septembra 2021 skončil tiež v putách, o krokodílovi hovoril ako o jeho domácom miláčikovi. Vtedy ho mal už 11 rokov. Keď mu ho zobrali, tvrdil, že to vníma vážne a je z toho smutný.

Volá ho Adelka. Chvíľu bola v Nitre v karanténe. Teraz je už doma. „Krokodíla mám a má sa super,“ povedal nám Masaryk.

„Na základe vykonaných úkonov vyšetrovateľ dospel k záveru, že v tomto prípade nedošlo zo strany majiteľa alebo inej osoby k týraniu zvieraťa, a preto skutok, pre ktorý sa viedlo konanie v zmysle zákona, uznesením zastavil,“ objasnila policajná hovorkyňa z Trnavy Zlatica Antalová.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.