Rodina s dvoma malými deťmi zostala po požiari bez strechy nad hlavou. Reakcia susedov ich dojala

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rodina s dvoma malými deťmi zostala po požiari bez strechy nad hlavou. V zúfalej situácii im v Teriakovciach pri Prešove pomáhajú príbuzní, susedia, známi aj neznámi ľudia. Zhorenú strechu musia na rodinnom dome celú rozobrať.

V sobotu (17. 2.) nadránom pani Lenku, ktorá v dome spala s trojročným synom, zobudil buchot a štipľavý dym šíriaci sa po dome.

Požiar sa rýchlo rozšíril na celú strechu a čo nezničil on, to poškodila voda. Plakali a bezmocne sa pozerali na to, ako im oheň ničí ich vysnívaný domček, do ktorého sa nasťahovali pred ôsmimi rokmi. 

Dojala ich však reakcia susedov, ktorí im hneď prišli na pomoc. Povynášali všetko, čo sa ešte dalo zachrániť, a uskladnili to vo svojich domoch.

Prečítajte si tiež:

Hľadajú si podnájom

Zhorenú strechu musia rozobrať. Obec im zabezpečila kontajnery na odpad, pomáhajú im aj obecní zamestnanci.

Zatiaľ nevedia, akú sumu dostanú z poistky. Ľudia im peniaze posielajú na transparentný účet. Pri požiari im zhorelo aj auto, od ktorého sa zrejme oheň rozšíril.

Lovásovci zatiaľ bývajú u príbuzných a hľadajú si podnájom. Zatiaľ netušia, kedy sa budú môcť do svojho domčeka vrátiť. Strechu im na ňom budú musieť postaviť nanovo.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.