Muži, ktorým zavraždili synov. Daniel Tupý a Jozef Kuciak prehovorili o trápeniach, ktoré ich roky sužujú

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dvaja muži, ktorým zavraždili synov. Daniel Tupý a Jozef Kuciak exkluzívne pre Markízu spoločne prehovorili o trápeniach, ktoré ich roky sužujú.

Zdalo by sa, že plynúci čas je im pomocníkom, no namiesto toho ich prenasleduje bolesť a otázky bez odpovedí.

Prečítajte si tiež:

Prvý mal iba dvadsaťjeden, druhý dvadsaťsedem rokov. Daniela Tupého brutálne zavraždili ešte v novembri 2005.

Jána Kuciaka spolu so snúbenicou Martinou Kušnírovou popravil vrah pred šiestimi rokmi.

„Je to tak s časom. Niekomu to uteká, niekomu sa to vlečie. Niektoré dni si myslím, že sú nekonečné,“ hovorí Jozef Kuciak, otec Jána Kuciaka.

„Človek osemnásť rokov zažíva obrovskú traumu, čo sa podpisuje, samozrejme, aj na zdraví,“ uvádza Daniel Tupý, otec Daniela Tupého.

Oba prípady patria medzi najzávažnejšie kriminálne skutky v novodobej slovenskej histórii. Ani jeden však nie je na konci.

„Najviac sa toho zmenilo s nástupom terajšej vlády, lebo začínam mať vážne obavy, že vyšetrovanie objednávateľov vraždy pôjde do stratena,“ myslí si Jozef Kuciak.

Prečítajte si tiež:

Čas nelieči, ale jatrí rany

Pochybnosti o vyšetrovaní synovej vraždy má aj Danielov otec.

„Dúfam, že sa raz dozvieme, kto mal záujem na tomto marení vyšetrovania a z akých dôvodov. To je jedna z podstatných vecí, ktorú by sme sa radi dozvedeli okrem samozrejme primárnych vecí,“ tvrdí pán Tupý.

Od Danielovej vraždy uplynulo v novembri osemnásť rokov. Na jeho pohrebe zazneli aj slová, ktoré mrazia dodnes.

„Ja sa bojím, že sa rozídeme domov, že pár dní budeme spomínať, a potom sa to všetko vráti a pomaličky sa budeme znova prepadať do tej svojej letargie, kým nás zase nevyruší nejaká ďalšia takáto udalosť,“ povedal v tom čase Daniel Hevier, pedagóg Daniela Tupého.

„Logický dôsledok toho, že spoločnosť sa nezaujímala o dianie a o to, čo robia vládni činitelia, je aj vražda Janka Kuciaka a Martiny Kušnírovej,“ hovorí otec Daniela Tupého.

Prečítajte si tiež:

„Obidve tie vraždy vykonali ľudia, ktorí si mysleli, že sú beztrestní. Že si môžu dovoliť čokoľvek, dokonca aj rozhodnúť o ľudskom živote,“ konštatuje Jozef Kuciak.

Asi nikto nedokáže pochopiť utrpenie a frustráciu týchto dvoch otcov, ako oni navzájom. Aj im po vraždách ich synov vravievali, že čas je najlepší lekár.

„To môže povedať len taký človek, čo nevie, čo to znamená stratiť niekoho blízkeho a ešte k tomu rukou vraha,“ dodáva Daniel Tupý.

Čas podľa jeho slov nelieči, no jatrí rany.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.