Exkluzívny PRIESKUM: Prvé kolo prezidentských volieb s tesným výsledkom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tesný súboj o prvé miesto. Ivan Korčok sťahuje náskok Petra Pellegriniho. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza.

Lídrom prieskumu stále ostáva Peter Pellegrini. Rozostup medzi ním a Ivanom Korčokom sa však scvrkol už zhruba na jedno percento. Obaja favoriti síce oproti januáru trochu poklesli, tretí Štefan Harabin však stále výrazne zaostáva s 11 percentami.

Miernym prekvapením je Igor Matovič, ktorého podporuje 5 percent, napriek vyhláseniu, že svoju kandidatúru nemyslí vážne.

Zdroj: TV Markíza

​Poďme sa ešte pozrieť na zvyšných kandidátov. Žiaden z nich, vrátane Jána Kubiša či Andreja Danka, nedosiahol v prieskume ani 5-percentnú podporu.

Zdroj: TV Markíza

Zoznam uzatvára Milan Náhlik. Medzi meranými však ešte nebol Robert Švec, ktorého napokon na volebný lístok tento týždeň vrátil súd.

Respondentov sme sa pýtali aj na to, ako by volili v druhom kole. Či by Ivan Korčok porazil Petra Pellegriniho, ale aj to, ako by dopadol duel šéfa parlamentu so šéfom SNS vám povieme už v nedeľu (25. 2.) v relácii Na telo.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prieskum

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.