VIDEO: Výročie si pripomenuli aj v Bratislave. Na hotel Kyjev premietli zábery ruských útokov na Ukrajine

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V sobotu (24. 2.) si svet pripomenul druhé výročie ruskej invázie na Ukrajine. Zhromaždenia a udalosti, ktoré sa venovali udalostiam uplynulých 24 mesiacov, sa konali v mestách po celom svete. Výnimkou nebola ani Bratislava.

Prečítajte si tiež:

Vo večerných hodinách sa na fasádu hotela Kyjev na Kamennom námestí premietali video záznamy ruských útokov na civilnú infraštruktúru.

Za touto myšlienkou stojí združenie All4Ukraine - Pomoc Ukrajine. "Projekcia v reáliách nášho hlavného mesta by nám mala pomôcť pochopiť, čo sa deje v hlavnom meste a ďalších mestách susedného štátu," uvádza združenie.

Zdroj: All4Ukraine - Pomoc Ukrajine

Potreba pomáhať je tu stále

Aj Iniciatíva Mier Ukrajine pripravila v sobotu program v Bratislave, konkrétne pri Starej tržnici. Aj takto chce šíriť osvetu o potrebe pomoci Ukrajine.

"Musíme si pomáhať. Treba vytrvať s Ukrajinou, lebo Ukrajina bojuje aj za našu slobodu," vyhlásil člen iniciatívy Rastislav Kalnovič.

Členovia iniciatívy na sobotnej tlačovej konferencii poukázali na potrebu pomáhať a aj na aktuálnu situáciu na Ukrajine.

Upozornili takisto na riziká šíriacej sa ruskej propagandy.

Na podujatie prišla aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. "Bolesť pripomínali príbehy ľudí z Ukrajiny, ale aj fotografie vysokoškolských študentov, ktorí nedoštudovali, lebo zahynuli pri ruskom bombardovaní," uviedla hlava štátu na sociálnej sieti.

Zdroj: Oleksandra Sherhina

Iniciatíva zároveň predstavila aktuálnu zbierku, ktorú organizuje na pomoc pre ľudí trpiacich posttraumatickou stresovou poruchou v dôsledku vojny. Prebieha prostredníctvom online platformy.

Pozrite si aj reportáž o dvoch rokoch vojny na Ukrajine z Televíznych novín (24. 2.):

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.