Toto sú najlepšie hodnotené školy na Slovensku z pohľadu výsledkov žiakov. Pozrite si, ako dopadla tá vaša (rebríček)

Základná škola.
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Roman Hanc

Zverejnili rebríčky najlepšie hodnotených základných a stredných škôl na Slovensku. Najlepšie výsledky majú podľa zistení inštitútu INEKO žiaci košickej Základnej školy sv. Cyrila a Metoda, bratislavského gymnázia na Teplickej a Obchodnej akadémie na Kukučínovej v Trnave.

Medziročnými skokanmi sú vo svojich kategóriách Základná škola na Hviezdoslavovej v Lipanoch, Gymnázium Karola Štúra v Modre a žilinská SOŠ odevná sídliaca na Hlavnej ulici.

Zo základných škôl, v ktorých je vysoký podiel detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, boli najúspešnejší žiaci I. B. Zocha v Revúcej.

Všetky hodnotené školy nájdete na tomto odkaze, pozrieť si tam môžete aj to, ako dopadla tá vaša. 

Základné školy

Vedúcu pozíciu v prípade základných škôl obhájila cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda sídliaca v Košiciach. Táto škola mala dokonca relatívne výrazný náskok pred ostatnými školami v kategórii.

Druhé miesto obsadila ZŠ Kollárova 2 zo Svätého Jura a prvú trojicu po novom uzatvára ZŠ z ulice T. J. Moussona v Michalovciach.

Najvýraznejším pozitívnym skokanom sa medzi Základnými školami stala škola na Hviezdoslavovej ulici v Lipanoch. Vlani škola figurovala na 630. mieste, v súčasnosti je to 282. miesto medzi všetkými školami.

Stredné odborné školy

V kategórii stredných odborných škôl je na prvom mieste Obchodná akadémia Kukučínova v Trnave. Druhá je Súkromná SOŠ na Ulici 29. augusta v Poprade. INEKO v prípade popradskej školy vyzdvihuje dlhodobý progres, keďže bola táto škola pred tromi rokmi na 25. priečke.

Medzi stálice najlepších desiatich SOŠ-iek patria aj elektrotechnické priemyslovky na Plzenskej v Prešove a Komenského v Košiciach či Obchodná akadémia zo Zlatých Moraviec.

Najvýraznejším skokanom je žilinská SOŠ odevná.

Gymnáziá 

V prípade gymnázií sa toho na popredných priečkach veľa nemenilo. Bez akejkoľvek zmeny ostala celá vedúca trojica.

Prvé miesto obhájila Škola (gymnázium) pre mimoriadne nadané deti v Bratislave. Nasledujú gymnáziá Poštová 9 v Košiciach a Gymnázium Jura Hronca (GJH) v Bratislave.

Dlhodobo sa darí aj Gymnáziu Grösslingová 18 v Bratislave. Figuruje v tesnom závese za prvou trojicou.

Najvýraznejším skokanom sa stalo Gymnázium Karola Štúra v Modre. Študenti tam zareagovali na zhoršujúce sa výsledky ich predchodcov z minulých rokov. Gymnázium naďalej zaostáva, no zaznamenalo podstatné zlepšenie vo všetkých sledovaných ukazovateľoch.

Pozrite si aj túto reportáž. Školské stravovanie je fenomén. Pozrite si, aké jedlá boli v kurze pred 30 rokmi a aké sú dnes:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.