Fico: Niektoré krajiny EÚ a NATO zvažujú vyslať vojakov na Ukrajinu. Slovenskí nikam nepôjdu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) vyhlásil, že z téz, ktoré mu boli doručené v súvislosti s rokovaním v Paríži, vyplýva, že viaceré členské štáty NATO a Európskej únie zvažujú, že pošlú na Ukrajinu svojich vojakov.

Fico uviedol, že takúto formu bilaterálnej spolupráce Slovensko Ukrajine ponúkať nebude.

Takýto návrh by musela parlamentu na schválenie podať vláda. Ministri sa s premiérom dohodli, že podobný návrh podávať nikdy nebudú. V takýchto bilaterálnych dohodách totiž vidia obrovské riziká.  

V takejto forme pomoci nemôže Fico iným štátom zabrániť, tvrdí, no domnieva sa, že by Vladimira Putina podobný tlak neodradil. Práve naopak, konflikt by podľa premiéra ešte eskaloval. Fico síce uviedol, že vie, čo by mali na Ukrajine vojaci EÚ a NATO robiť, no povedal, že to nemôže komunikovať. 

Prečítajte si tiež:

Fico v pondelok (26. 2.) smeruje do hlavného mesta Francúzska na stretnutie partnerov z Európskej únie a NATO, kde by sa malo diskutovať o situácii na Ukrajine.

Po rokovaní Bezpečnostnej rady SR vyhlásil, že stratégia západu na Ukrajine úplne zlyhala.

„Dovolil by som si povedať, že zvolanie tejto porady, ale aj obsah téz, o ktorých máme v Paríži rokovať, ktoré boli aj predmetom rokovania Bezpečnostnej rady SR a vlády SR, potvrdzuje, že na Ukrajine to ani zďaleka nejde tak, ako sa očakávalo,“ vyhlásil predseda vlády.

Myslí si, že hrozba eskalácie napätia je v súčasnosti vysoká. Slovensko bude podľa premiéra Ukrajine naďalej pomáhať s odmínovaním či s humanitárnou pomocou. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.