Polícia ho nazvala hyenou v ľudskej koži. Vypátrali sme muža, ktorý mal na strome obesiť psa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zobral psa svojej partnerky, kovové lanko a v lese ho mimoriadne krutým spôsobom usmrtil. Tento prípad len pred pár dňami šokoval miestnych ľudí z okresu Nové Zámky. Obvineného muža sme po niekoľkodňovom hľadaní našli. Pozrite sa, ako zareagoval.

Hyena v ľudskej koži. Tak nazvala polícia muža, ktorý mal brutálnym spôsobom obesiť svojho psa. Stretli sme sa s ľuďmi, ktorí ho pravdepodobne pri tomto čine vyrušili.

„Počuli sme nejaké zvuky. Mysleli sme si, že je to nejaká poľná zver. Keď sa to dvakrát zopakovalo, rozhodli sme sa, že sa tam pôjdeme pozrieť,“ povedal nám muž. Najprv našli pohodený bicykel, krátko nato ich pes zachytil stopu. „Zbadal som, že tam niečo visí,“ pokračoval muž.

Prečítajte si tiež:

Svedkovia okamžite volali políciu

„Niečo drastické, čistá tyrania, kriminál,“ hovorí žena, ktorá s mužom objavila usmrtené zviera. „Povedala som manželovi, nech okamžite volá políciu,“ vraví. Policajti boli po príchode na miesto zhrození.

Vyšetrovateľ enviropolície vzniesol obvinenie za prečin týrania zvierat voči 52-ročnému mužovi. „Vyšetrovanie v tomto prípade plynulo pokračuje, bolo vznesené obvinenie voči konkrétnej osobe. Ďalej sú ešte plánované výsluchy niektorých svedkov. Potom vyšetrovateľ rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedla Denisa Bardyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR.

Tretia svedkyňa tvrdí, že na mieste sa objavil muž s tým, že mu niekto ukradol bicykel aj psa. Bolo z neho údajne cítiť alkohol. „Bol to hrozný pohľad. Ak niekto dokáže toto urobiť zvieraťu, potom si to dokáže skôr či neskôr takto vybiť aj na človeku,“ hovorí.

Prečítajte si tiež:

Obvinený pred nami utekal

Podľa našich informácií je majiteľkou obeseného psa žena, ktorá býva v blízkej dedine. Našli sme ju. Obvinený muž bol jej partnerom.

„Zrazu došiel domov, zobral si ho a odišiel s ním,“ opísala, čo sa malo stať v osudný deň. Domov sa vrátil už bez psa. Na otázku partnerky, kde má psa, odpovedal, že mu ušiel. Následne k nim prišli policajti. Muž bol v minulosti aj odsúdený na podmienečný trest.

Priestor na vyjadrenie sme chceli dať aj samotnému mužovi. Hľadali sme ho zhruba dva dni. Vo firme, kde pracoval, dostal podľa našich informácií výpoveď. Podarilo sa nám nájsť ubytovňu, kde sa má zdržiavať. Muž pred nami utekal na bicykli, pričom opakoval: „Dajte mi pokoj!“

V prípade dokázania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody od šesť mesiacov do troch rokov. Ako to dopadne, budeme sledovať.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.