Vražda Daniela Tupého: Obžalovaný Adam Puškár prišiel na súd prvýkrát bez pút. Vypovedať zatiaľ odmieta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na súd prišiel prvýkrát ako slobodný muž, vypovedať však zatiaľ nechce. Čo robil na Tyršovom nábreží, tak stále nevieme. Adam Puškár, obžalovaný z vraždy Daniela Tupého, chce na súde dokázať svoju nevinu. Urobiť tak plánuje, aj keby sa vražda študenta mala premlčať.

Prvýkrát ho na súd nepriviedli v putách, jazyk mu to však nerozviazalo. Adam Puškár, obžalovaný z toho, že pred 18 rokmi dobodal na smrť Daniela Tupého, si stále drží tromfy v rukáve. Kedy bude vypovedať, si ešte vyhodnotí.

Jeho rozhodnutie prichádza v čase, keď hrozí, že vstúpi do účinnosti novela Trestného zákona. Jej dôsledkom by mohlo byť premlčanie vraždy z Tyršovho nábrežia.

„Ja nechápem jednu vec, ako môže niekto skracovať doby premlčania pre vraždu. Ja si myslím, že aj tých 20 rokov je málo. Vražda by nemala byť nikdy premlčaná,“ vyhlásil otec Daniela Tupého.

Prečítajte si tiež:

Premlčania sa vzdá

„Premlčanie je taká remíza, že asi ste to urobili, ale nestihli sme to odsúdiť. Ale ja potrebujem mať rozsudok, či som vinný alebo nevinný. Samozrejme, že ja sa premlčania vzdám a budem trvať na tom, aby bol proces dokončený,“ uviedol Puškár.

Na tvrdenie, že aj keby ho v takom prípade odsúdili, do väzenia ísť nemôže, Puškár reagoval: „Ale ja už viac urobiť nemôžem. Len sa premlčania vzdať.“

Čo by však urobiť mohol, je vypovedať a ozrejmiť súdu, kto podľa neho dobodal Daniela Tupého. Po prepustení z väzby tvrdil, že meno vraha pozná. „Keď príde čas, tak vypovedať budem,“ uviedol obžalovaný.

Prečítajte si tiež:

Pojednávanie bude pokračovať v máji

„Uvítam, keď pán Puškár predstúpi pred súd a bude vypovedať. Uvítam, keď budú akceptované naše návrhy, ktoré sa týkajú výpovedí osôb, ktoré ho označili ako útočníka s nožom z roku 2008. Tam by sme mohli začať s pánom obžalovaným,“ povedal zástupca poškodených Roman Kvasnica.

Otca zavraždeného Daniela Tupého sa snaží dúfať v spravodlivý rozsudok. „Vieme všetci, v akej sme situácii. Nielen my, ale všetci na Slovensku,“ povedal. 

Pojednávanie s Adamom Puškárom bude pokračovať koncom mája. Na vtedy predvolal súd šiestich svedkov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.