Na rýchliku pri Trnave sa počas jazdy otvorili dvere, mladý muž vypadol a zahynul. Hovorca ZSSK naznačil príčinu tragédie

Na rýchliku pri Trnave sa počas jazdy otvorili dvere, mladý muž vypadol a zahynul. Hovorca ZSSK naznačil príčinu tragédie
Stanica v Cíferi. Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Nešťastie na železničnej trati pri Cíferi v okrese Trnava. Mladý 22-ročný muž vypadol z idúceho vlaku na trať. Utrpel zranenia, ktorým podľahol.

Ako informuje trnavská polícia na sociálnej sieti, udalosť sa stala v ranných hodinách. Mladík sa viezol vlakom smerujúcim z Martina do Bratislavy.

„Krátko po tom, ako vlak o približne 7.15 hodine ráno opustil Železničnú stanicu Trnava, sa mali doposiaľ nezisteným spôsobom otvoriť počas jazdy dvere a muž z idúceho vlaku vypadol,“ uviedla polícia s tým, že muž pri páde utrpel zranenia, ktorým podľahol.

Prečítajte si tiež:

Možnosť núdzového otvorenia

Podľa Dominika Drevického, hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), sa na základe ich doterajších informácií dvere na vlaku neotvorili samé.

„Pravdepodobne muselo dôjsť k ich núdzovému, mechanickému otvoreniu, kde evidujeme aj násilné odstránenie ochrannej plomby poistky na dverách vlaku,“ povedal hovorca ZSSK.

Dodáva, že ak sa vo vlaku dvere otvoria samé, na príčine môže byť viacero vecí. „Samovoľné otváranie dverí na vlaku môže byť spôsobené vonkajším opotrebením, elektronickým zlyhaním, nesprávnym zatvorením, vibráciami alebo úmyselným poškodením.“

Bližšie okolnosti a príčiny toho, prečo sa dvere otvorili, sú v štádiu vyšetrovania. „Polícia preveruje všetky okolnosti, ako aj to, či k otvoreniu dverí došlo z technických príčin, alebo úmyselným konaním osoby.“

Vo veci začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Vozeň vlaku, z ktorého mladík vypadol, je aktuálne odstavený a podrobený expertnému skúmaniu. 

Medzinárodné vlaky stáli niekoľko hodín. Tragédia na železnici pri Bratislave ochromila vlakovú dopravu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.