Nezabudnuteľný trek pre každého – Fjällräven Classic oslavuje 20 rokov

Nezabudnuteľný trek pre každého –  Fjällräven Classic oslavuje 20 rokov
Zdroj: Fjällräven

Chôdzu po rozbitých cestách. Brodenie ľadovo studenými prúdmi. Namiesto budíčka – stádo sobov. Páliace slnko na tvári, ktoré v zápätí vystrieda silný dážď. Horúčavu aj zimu. 

Stavanie stanu pri silnom vetre. Prípravu večere vonku na variči. Prestávku od obrazoviek počítača. Cenné skúsenosti, sebavedomie a nových priateľov. A krásne výhľady všade naokolo... To všetko zažijete na treku Fjällräven Classic.

V roku 2024 oslavuje Fjällräven Classic svoje 20. výročie a v súvislosti s týmto míľnikom pripravil dva nové produkty. Po prvýkrát sa tento rok sa Fjällräven Classic uskutoční aj v Čile, kde na účastníkov čaká krásna trasa južnou Patagóniou. Druhou novinkou je návrat Fjällräven Classic UK do anglického národného parku Lake District.

Myšlienka Fjällräven Classic sa datuje do roku 1970, kedy Åke Nordin, zakladateľ spoločnosti Fjällräven, pomohol ľuďom, dokonca aj tým, ktorí nemajú žiadne skúsenosti, užiť si viacdňové treky vo Švédsku. V roku 2005 hostilo Švédsko prvý Fjällräven Classic, ako ho poznáme dnes – niekoľkodňový trek s logistickou podporou. Odvtedy je Fjällräven Classic obľúbenou a vyhľadávanou sériou trekov, ktoré sa konajú v siedmich krajinách sveta: vo Švédsku, Dánsku, Nemecku, USA, Veľkej Británii, Kórei a najnovšie aj v Čile.

Viacdňová turistika pre každého

Fjällräven Classic je skvelou príležitosťou pre každého, kto chce vyskúšať niekoľkodňovú turistiku a získať cenné skúsenosti, sebavedomie a často aj nových priateľov. Každý rok prichádzajú na podujatie ľudia zo všetkých spoločenských vrstiev, aby zažili turistiku v štýle Fjällräven – nosia si vlastné vybavenie, stavajú si vlastný stan, varia si vlastné jedlo a idú vlastným tempom, ale zároveň spolu s ostatnými smerujú k spoločnému cieľu.

Skutočná dĺžka trekov a počet dní, koľko ste na ceste, sa líši v závislosti od krajín a samozrejme od tempa vašej chôdze. Avšak jedna vec, ktorú majú všetky treky spoločné, sú veľké úsmevy na tvárach každého, kto príde do cieľa.

To všetko sa deje s nádejou, že po Fjällräven Classic sa účastníci vrátia domov a budú pokračovať v turistike s priateľmi a rodinou, odovzdávať svoje vedomosti ostatným a zvyšovať záujem o prírodu.

Fjällräven Classic a udržateľnosť

Spoločnosť Fjällräven sa usiluje o to, aby podujatia Fjällräven Classic mali vždy minimálny dopad na miestne prostredie. Niekoľko tímov spoločnosti Fjällräven úzko spolupracuje na optimalizácii využívania zdrojov, uprednostňovaní dopravy šetrnej ku klíme a znižovaní množstva odpadu. Spoločnosť tiež investuje do projektov obnovy a ochrany životného prostredia s cieľom zachovať a zlepšiť miestne ekosystémy každého treku. V neposlednom rade Fjällräven vždy informuje turistov o tom, ako sa správať v prírode – kam chodiť, aby nevytvárali nové chodníky, ako postaviť stan tak, aby nepoškodil miestnu flóru, alebo ako likvidovať odpad.

"Poslaním spoločnosti Fjällräven je privádzať ľudí do prírody bez toho, aby za sebou zanechali stopy. Takže aj keď aktívne podporujeme trekking, musíme zabezpečiť, aby Fjällräven Classic a jeho účastníci boli úplne ohľaduplní k prírode," hovorí Aiko Bode, riaditeľka pre udržateľnosť, CSR a dodržiavanie predpisov v spoločnosti Fjällräven.

Vstupenky vo dvoch vlnách

Vstupenky na Fjällräven Classic 2024 budú k dispozícii vo dvoch vlnách. Prvá vlna predaja sa začne 4. marca o 10:00 a odberatelia bulletinu budú mať prednosť pri kúpe lístkov na treky vo Švédsku, Veľkej Británii, Dánsku, Nemecku, Kórei a Čile. Vstupenky na Fjällräven Classic USA budú k dispozícii neskôr na jar 2024.

Prioritné nákupy vstupeniek sa uzavrú 11. marca o 10.00 hod. Ak chcete využiť prednostné právo na nákup, stačí sa prihlásiť na odber bulletinu.

Všetky zostávajúce vstupenky sa začnú predávať 12. marca o 10:00 na tomto odkaze. Počítajte s tým, že počas druhej vlny predaja bude k dispozícii len obmedzený počet vstupeniek.

Vyberte si z jedno z podujatí Fjällräven Classic a vydajte sa na nezabudnuteľnú cestu na jedno zo siedmich miest po celom svete.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme PR článok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.