Andrea Vlčeková, ktorej pozostatky našli v sude s kyselinou, môže byť vraj nažive. Povedal to kamarát obžalovaného exmanžela

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V prípade brutálnej vraždy matky dvoch detí, ktorej pozostatky objavili v sude s kyselinou, prehovoril dlhoročný kamarát obžalovaného exmanžela. V čase, keď Andreu Vlčekovú uniesli, spolu sedeli na káve. Po Hlohovci sa podľa neho šíria reči o tom, že matka dvoch detí ešte žije a je niekde pri mori. Prokurátor túto verziu odmieta.

Dlhoročný kamarát Miroslava Vlčeka sedel pred senátom zhruba dve hodiny. Obžalovaného muža bránil. Na majetkoch sa podľa neho plánoval s Andreou Vlčekovou dohodnúť oficiálne cez právnikov.

„Vôbec nechcel nejaké násilie. Miro bol rád, že je doma, že je z väzby,“ uviedol pred súdom svedok Martin Klepáč.

Opísal aj to, kde boli obaja v deň, keď mladá matka spred škôlky v Hlohovci zmizla. „Bolo cca desať hodín, pol jedenástej. Niekto došiel do kaviarne a povedal, že Andreu uniesli. Miro, chudák, nevedel čo. Postavil sa a odišiel z kaviarne,“ spomína svedok.

Prečítajte si tiež:

Lipšic poukazuje na dôkazy

Tvrdí, že po Hlohovci sa šíri verzia o tom, že Andrea Vlčeková žije. „Deti sa nejako vraj v škole preriekli, že mama im volala od mora. Rok po tom, ako bola unesená. Cez prázdniny. Celá škola v Bojničkách hovorí o tom, že voľakde žije,“ povedal Klepáč.

Daniel Lipšic túto verziu jednoznačne popiera. „Predstava, že by poškodená odišla od svojich detí a išla niekam k moru na dlhé roky, a následne sa nejako náhodne objavia jej pozostatky v sude s kyselinou sírovou v priestoroch, ktoré používa obžalovaný, je skôr z iného žánra ako z nejakej reality,“ tvrdí.

Špeciálny prokurátor poukazuje na dôkazy, ktoré v prípade policajti zabezpečili. Matka dvoch detí zmizla v decembri 2016. „Na vozidle, na ktorom bola unesená, sa našla DNA obžalovaného aj pachové stopy po poškodenej,“ povedal Lipšic.

V prípade sa objavil aj spoluväzeň Miroslava Vlčeka. Opísal, ako obžalovaný reagoval na informácie o tom, že v sude objavili pozostatky jeho exmanželky. „Začal rozvíjať rôzne hypotézy, prečo sa tam našli len plomby a vlasy, a prečo nie aj guľka,“ priblížil špeciálny prokurátor.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.