Padol takmer 35-ročný rekord. Namerali najvyššiu teplotu počas zimy na východe Slovenska

Teplomer - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/Peter Gudella

Na Dolnom Zemplíne, v obci Veľké Trakany, namerali v utorok 19,4 stupňa Celzia. „Podľa operatívnych údajov ide o najvyššiu teplotu vzduchu nameranú počas zimy na východe Slovenska,“ informuje na sociálnej sieti Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

„Doterajší maximálny teplotný rekord 19,2 stupňa Celzia namerali v roku 1990 na stanici Švedlár,“ dodali meteorológovia. Oznámili tiež, že počas utorka zaznamenali minimálne 19 stupňov Celzia na šiestich staniciach na východnom Slovensku.

Pokračujúci prílev veľmi teplého vzduchu pomohol prekonať i ďalšie rekordy, napríklad na letisku v Košiciach. „Doteraz najvyššia teplota zimy tam mala hodnotu 16,4 stupňa Celzia z roku 1990 a dnes tam bolo podľa operatívnych údajov až 18,1. Rekordy zimy padli aj v Tisinci, Kamenici nad Cirochou a Milhostove,“ dodal SHMÚ.

Pripomenul, že teplé počasie možno očakávať aj v najbližších dňoch. Vo štvrtok (29. 2.) dokonca nie je vylúčené ani maximum teploty nad 20 stupňov Celzia, čím by bol ohrozený aj absolútny rekord zimy, 20,6 stupňa Celzia, nameraný v Žihárci a Hurbanove na konci februára 2019 a v Hurbanovej aj na konci februára 2021.

Pozrite si aktuálnu predpoveď počasia:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.