Mladík (†22) neprežil pád z idúceho vlaku. Polícia hľadá ženu, ktorá udalosť nahlásila

Na snímke prebiehajúce stavebné práce v okolí železničnej stanice v Žiline.
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Železniční policajti vyšetrujú tragickú udalosť, ktorá sa stala v utorok (27. 2.) v rannom rýchliku, ktorý smeroval z Martina do Žiliny. Počas jazdy sa mali v idúcom vlaku otvoriť dvere a mladý muž (†22) vypadol na trať pri Cíferi. Utrpel zranenia, ktorým podľahol. Polícia hľadá mladú ženu, ktorá udalosť oznámila vlakvedúcej.

„Policajti sa prípadom začali ihneď zaoberať a vo veci začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Polícia preveruje všetky okolnosti ako aj to, či k otvoreniu dverí došlo z technických príčin, alebo úmyselným konaním osoby,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

​Dvere na vlaku sa neotvorili samé

Podľa hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Dominika Drevického sa na základe ich doterajších informácií dvere na vlaku neotvorili samé.

„Pravdepodobne muselo dôjsť k ich núdzovému, mechanickému otvoreniu, kde evidujeme aj násilné odstránenie ochrannej plomby poistky na dverách vlaku,“ povedal hovorca ZSSK.

​​Dodáva, že ak sa vo vlaku dvere otvoria samé, na príčine môže byť viacero vecí.

„Samovoľné otváranie dverí na vlaku môže byť spôsobené vonkajším opotrebením, elektronickým zlyhaním, nesprávnym zatvorením, vibráciami alebo úmyselným poškodením,“ dodal Drevický.

Prečítajte si tiež:

​Polícia hľadá mladú svedkyňu z vlaku

„Polícia žiada mladú svedkyňu, ktorá udalosť oznámila vlakvedúcej, prípadne ďalších svedkov, aby sa prihlásili na polícii a pomohli tak objasniť okolnosti tejto tragédie a poskytnúť odpovede nielen polícii, ale aj pozostalým,“ uvádza polícia.

Vozeň vlaku, z ktorého mladík vypadol, je aktuálne odstavený a podrobený expertnému skúmaniu. 

Medzinárodné vlaky stáli niekoľko hodín. Tragédia na železnici pri Bratislave z 15. 2. 2024 ochromila vlakovú dopravu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.