VIDEO: Haščák bol na policajnej inšpekcii vypovedať ako poškodený. Po výsluchu sme s ním nahrali rozhovor

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Úrade inšpekčnej služby bolo rušno. Pred vyšetrovateľa sa postavil finančník Jaroslav Haščák. Bývalému spolumajiteľovi Penty nedávno zrušili obvinenie v kauze Gorila, tento výsluch súvisel so zásahom Lynx Commanda v budove spoločnosti.

V decembri 2020 Jaroslav Haščák vchádzal do budovy, kde sídli Penta, v spoločnosti ozbrojených policajtov. Na samotnom zásahu ich bolo vyše 60. Lynx Commando povolala šéfka tímu Gorila Martina Babacsová.

„Bol som predvolaný na výsluch ako svedok poškodený vo veci, ktorá sa týka zásahu spred troch rokov v decembri 2020 v budove, kde sídli firma Penta. Voči neznámemu páchateľovi, ktorý v pozícii vyšetrovateľa NAKA bol zodpovedný za tú nezákonnú prehliadku s nasadením komanda Lynx,“ uviedol v stredu po výsluchu Jaroslav Haščák.

„Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby preveruje podozrenie z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Momentálne prebiehajú procesné úkony v zmysle trestného poriadku, čiže zatiaľ nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ informovala hovorkyňa Úradu inšpekčnej služby Andrea Dobiášová.

Prečítajte si tiež:

Stíhanie nedávno zrušili

Jaroslava Haščáka v súvislosti so spisom tajnej služby vtedy obvinili a poslali do väzby. Stopla to generálna prokuratúra cez známy paragraf 363. O dva roky neskôr ho spolu s ďalšími obvinili opäť. Tentoraz okrem iného aj pre založenie zločineckej skupiny.

Stíhanie nedávno zrušili. Vyšetrovateľka bola totiž v tom čase aj poslankyňou obecného zastupiteľstva a podľa prokurátora nemohla nikoho obviniť.

„Bol som obvinený vyše roka a pol a nebol urobený žiaden úkon, pričom tá vec sa vyšetruje od roku 2012. Napriek tomu zo strany OČTK nebolo spravené nič, aby bol ten skutok objasnený,“ uviedol bývalý spolumajiteľ Penty.

Policajného prezídia sme sa pýtali, aké úkony za posledné mesiace v tejto kauze urobili. Na odpoveď čakáme.

Pozrite si celý náš rozhovor s Haščákom po výsluchu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.