Vladimír Mužík nastupuje do CME ako Director of Digital Transformation - Informative Programming

Vladimír Mužík.
Vladimír Mužík. Zdroj: CME

Spoločnosť CME dnes oznámila, že Vladimír Mužík nastúpi na pozíciu Director of Digital Transformation - Informative Programming. Mediálna skupina CME oslovuje divákov nielen cez tradičné televízne vysielanie, ale tiež prostredníctvom ďalších kanálov, akými sú sociálne siete, platforma Voyo a online prostredie celkovo.

Vladimír Mužík bude pracovať na stratégii pre digitálny obsah a spolupracovať s redakčnou radou CME a riaditeľmi spravodajstva v jednotlivých krajinách.

Vladimír Mužík bude z tejto novozriadenej pozície napomáhať k rozšíreniu, zlepšeniu a inovácií lineárnych programových formátov s cieľom prispôsobiť ich tak, aby obstáli aj v digitálnom prostredí.

Strategickou iniciatívou skupiny CME je to, aby diváci mohli sledovať programy v tzv. režime “anytime, anywhere”, teda kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Úspechy CME s platformou Voyo a rozvojom digitálnej zábavy sa teraz majú preklopiť aj do spravodajstva. “Počas mojej mediálnej kariéry som bol svedkom dramatickej digitalizácie tlačených médií. Ani televízne spravodajstvo nie je imúnne voči podobným, hlbokým zmenám. Pre televízne spravodajstvo a informačné programy je kľúčové využiť vzostup digitalizácie, aby zostali relevantnými. Z tejto výzvy mám radosť a teším sa, že budem môcť uplatniť svoje desaťročné mediálne skúsenosti a využiť ich na všetkých trhoch spoločnosti CME v strednej a východnej Európe,” hovorí Vladimír Mužík.

Prečítajte si tiež:

Vladimír Mužík je novinár a mediálny expert. Po absolvovaní Univerzity Palackého v Olomouci zahájil svoju kariéru šéfredaktora v Ringier Axel Springer Media, najprv v Bratislave, potom v Prahe.

Následne nastúpil do spoločnosti CET 21 (dnes CME) na pozíciu vedúceho firemnej komunikácie. V roku 2011 nastúpil do TV Nova na pozíciu vedúceho spravodajstva, kde bol zodpovedný za určovanie redakčného smeru a udržovanie redakčnej integrity prostredníctvom objektívneho a nezaujatého spravodajstva.

V roku 2014 nastúpil do spoločnosti MAFRA Slovakia na pozíciu generálneho riaditeľa, kde zodpovedal za digitálnu transformáciu, riadil jej stratégiu, prevádzku a iniciatívy rastu v konkurenčnom mediálnom prostredí.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Novinky redakcie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.