Vláda zasadala v Michalovciach. Rozdala peniaze do regiónov a schválila štatút nového ministerstva

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Milióny pre okresy či diaľnica D1 na Ukrajinu. Vláda v stredu zasadala na výjazdovom rokovaní v Michalovciach. Diskutovali o rozvoji východného Slovenska, posielajú peniaze do regiónov a schválili štatút nového ministerstva.

Východniarske rusínske piesne a chlieb so soľou. Tak v stredu vítali ministrov pred miestnou základnou školou v Michalovciach. Deti v laviciach tu vystriedali ministri. Pozrieť sa prišla i skupina miestnych.

Za zavretými dverami rokovali asi dve hodiny. Do okresov Sobrance a Michalovce posielajú 1,6 milióna eur na 150 rôznych investícií a malých projektov ako napríklad nákup riadu do škôlky či rekonštrukciu strechy domu smútku v Bajanoch.

„Ak sa bude dariť štátu, bude sa dariť regiónom. Ak sa bude dariť regiónom, bude sa dariť štátu,“ konštatoval po rokovaní premiér Robert Fico.

Prečítajte si tiež:

Poslali peniaze na vyhoretý domov dôchodcov

Schválili aj úľavu z dane pre nového michalovského investora, nemeckú spoločnosť, ktorá chce investovať šesť miliónov a vytvoriť 50 pracovných miest.

Zo štátneho rozpočtu posielajú 2,5 milióna eur domovu dôchodcov v Spišskej Novej Vsi na dokončenie budovy, ktorá vyhorela. „Bez tejto pomoci, ktorú nám dnes vláda schválila, by sme nevedeli dokončiť a navýšiť kapacitu na pôvodných 250 miest. Dnes je oklieštená kapacita na 150 miest,“ povedal primátor mesta Pavol Bečarik.

Košický župan pritom za prioritu v týchto okresoch považuje dobudovanie diaľnice na Zemplín, investíciu do Sobraneckých kúpeľov či dobudovanie vodovodov a kanalizácií. „Vláda sa snaží posunúť dobudovanie diaľnice na Zemplín. Hlavne sa to týkalo štúdie realizovateľnosti, kde je aj kraj pripravený dorobiť druhú časť štúdie, ak nevyjde z tej, ktorá sa aktuálne robí,“ uviedol košický župan Rastislav Trnka.

Prečítajte si tiež:

Schválili štatút nového ministerstva

Z eurofondov sa majú financovať rómske komunity tak, aby sa začlenili do spoločnosti. Nie je však známe, akou čiastkou. „Namiesto peňazí nás všetkých dávame Rómom prácu, ktorá bude zaplatená z peňazí EÚ,“ tvrdí Richard Raši, minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Vládny kabinet odsúhlasil aj štatút Ministerstva cestovného ruchu a športu SR, kde stanovili hlavné úlohy ministerstva, zásady riadenia či organizačnú štruktúru rezortu.

Vláda bude pokračovať v rokovaniach na východe Slovenska, a to vo štvrtok v Košiciach. Hlavnou tému ma byt budúcnosť automobilového priemyslu na Slovensku.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.