Mysleli si, že intímne snímky posielajú peknej žene. Mužov na zoznamkách však lovila organizovaná skupina

Organizovaná skupina lovila mužov na internetových zoznamkách.
Organizovaná skupina lovila mužov na internetových zoznamkách. Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Organizovaná skupina lovila mužov na internetových zoznamkách. Polícia všetkých páchateľov po intenzívnom vyšetrovaní odhalila a zadržala, informuje na sociálnej sieti. 

Členovia organizovanej skupiny nadviazali komunikáciu s viacerými poškodenými pod vymysleným ženským profilom. Následne s nimi viedli komunikáciu so sexuálnou tematikou.

„Poškodení zaslali svoje intímne fotografie v domnienke, že komunikujú s dospelou ženou. Následne po zaslaní fotografií im volal muž vydávajúci sa za otca maloletej dcéry,“ uvádza polícia.

V telefonáte páchateľ oznámil, že jeho dcéra sa po prezretí snímok psychicky zrútila a rozbila si telefón. Z tohto dôvodu žiadal o náhradu za rozbitý mobil.

Prečítajte si tiež:

Členovia skupiny si pýtali rôzne sumy, a to pod hrozbou, že ak nezaplatia, všetko nahlásia polícii.

Poškodených vystrašili a tí na rôzne účty zaslali stovky eur.

Polícia v tejto súvislosti zadržala štyri osoby a vykonala domové prehliadky i iné zaisťovacie úkony. Všetkým zadržaným vzniesol vyšetrovateľ obvinenie za pokračovací zločin vydierania v súbehu s prečinom podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva a formou účastníctva

Obvineným hrozí trest odňatia slobody na 4 roky až 10 rokov. V prípade dvoch obvinených vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby.

Pozrite si aj túto reportáž z Televíznych novín. Raz na plavárni, inokedy u neho doma. Za opakované zneužívanie malých chlapcov skončil muž z Trenčína za mrežami:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.