Koniec meteorologickej zimy. Lúčenie s ňou bolo slnečné a teplé

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ostávajú posledné hodiny, vo štvrtok (29. 2.) sa končí meteorologická zima. Lúčenie s ňou bolo slnečné a teplé. Vonku to počas tohto dňa vyzeralo ako na jar, ortuť teplomera sa niekde dokonca blížila k magickej dvadsiatke.

Teplo cítia aj v tomto stredisku na okraji stredného Slovenska. Vleky už nefungujú a lyžiarskych kurzov tu bolo túto zimu menej.

„Túto sezónu sme, bohužiaľ, nestihli žiadne jarné prázdniny a dokonca sme boli nútení zrušiť až 6 lyžiarskych kurzov. Pomaly sa pripravujeme na otvorenie nášho bike parku,“ povedala Denisa Vaňová zo SKI Drozdovo. 

Straty budú počítať aj požičovne lyží a vystroja. Posledné týždne boli pre nich trápením.

Prečítajte si tiež:

„Ako sa táto sezóna aj začala, tak sa nám aj skoro skončila, požičiavanie nejako veľmi nešlo, už sa nám vracajú iba veci, čo mali ľudia požičané. Zima sa skončila,“ uviedol Samuel Rapan z požičovne lyží a výstroja v Nitre. A vidieť to aj v prírode, kde sa prebúdzajú kliešte.

„V našich podmienkach sa už pri piatich stupňoch začína aktivita. V tomto období, keď už máme 15 až 16 stupňov, ich aktivita je pomerne rozvinutá,“ hovorí Zuzana Krumpálová z Katedry ekológie a environmentalistiky UKF v Nitre. 

„V našej veterinárnej ambulancii sledujeme veľmi veľa kliešťov teraz na psoch aj na mačkách,“ konštatovala veterinárka Agáta Ogonowska. 

V piatok (1. 3.) by sa malo mierne ochladiť. Teploty však v najbližších dňoch výrazne neklesnú. Odložiť však treba umývanie auta, na Slovensko mieri viac prachu zo Sahary.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.