Už štvrtýkrát ho chytili za volantom bez vodičáku. Muž z Partizánskeho rozhodnutia súdu nerešpektuje, sudkyňa stratila trpezlivosť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Už štvrtýkrát ho chytili za volantom bez vodičského preukazu. Aj súd mu viac ráz šoférovať zakázal. Patrik z Partizánskeho tieto rozhodnutia nerešpektuje a sudkyňa stratila trpezlivosť.

Muža priviezla eskorta na súd do Bánoviec v putách. Chceli sme vedieť, prečo šoféroval aj napriek zákazu. „Mám na to svoje dôvody a tie vám nemusím hovoriť,“ znela Patrikova odpoveď. 

Už trikrát mu Okresný súd v Prievidzi uložil zákaz šoférovania. Tento mesiac ho chytili už druhýkrát. „Naposledy sa tak stalo pred 26 dňami, pričom mu uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá až na obdobie štyroch rokov,“ povedala Katarína Kuzmová, hovorkyňa polície v Trenčíne. 

Prečítajte si tiež:

Sudkyňa pre prípravné konanie akceptovala návrh prokuratúry a rozhodla o vzatí obvineného do väzby z dôvodu obavy pokračovania trestnej činnosti. 

Muž si z podmienečných trestov a zákazu šoférovania ťažkú hlavu nerobí. Zo súdu odchádzal s úsmevom na tvári, ako keby si ani neuvedomoval, že vážne porušil zákon.

„Veď on nebude donekonečna dostávať podmienečné tresty. Už teraz vidíte, že je riešený väzobne. Bude prepustený, možno dostane naozaj podmienečný trest. To tak vôbec nie je, ak to spraví tretí, štvrtý, piatykrát, tak sa mu môže pokojne stať, že pôjde na konci dňa sedieť na päť rokov. Takto je to nastavené,“ povedal advokát Ján Kanaba.

Väzobné stíhanie mladého muža môže byť dostatočným trestom, no nie je vylúčené, že po tom, ako sa dostane na slobodu, si opäť sadne za volant.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.