Pozastavenie účinnosti novely Trestného zákona sa stalo politickou bombou. Politici reagujú rôzne

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rozhodnutie Ústavného súdu SR sa stalo politickou bombou. Na pozastavenie veľkej časti novely Trestného zákona reaguje každý. Ale každý po svojom. Opozícia hovorí o prehre Roberta Fica a víťazstve spravodlivosti. Naopak, premiér tvrdí, že je spokojný a dosiahol to, čo dosiahnuť potreboval.

Kto tu koho porazil? Kladie premiér rečnícku otázku na krátkej tlačovej besede k rozhodnutiu Ústavného súdu. Naráža tým na svojich kritikov a opozíciu, ktorá sa snaží zmariť prijatie novely trestného zákona už od decembra na parlamentnej pôde aj v uliciach.

„Nech ÚS posudzuje, koľko chce. Veď on nepovedal, že je niečo protiústavné, len povedal, že to teraz pozastaví účinnosť a ide sa na to pozerať z hľadiska obsahu,“ povedal premiér Robert Fico. 

Prečítajte si tiež:

„Dnes môžeme povedať, že ÚS zachránil spravodlivosť na Slovensku,“ reagoval poslanec za SaS Branislav Gröhling. 

„Premiér Fico chcel, aby toto celé bolo schválené a nadobudlo účinnosť už v januári... Takže Robert Fico je poraziteľný a utrpel veľkú prehru,“ uviedol na margo rozhodnutia ÚS Michal Šimečka, podpredseda NR SR.

Premiér to však vidí inak: „Ja som z pohľadu rozhodnutia ÚS veľmi spokojný, že ÚŠP, toto semenište zla a nenávisti, toto semenište porušovania ľudských práv, prestane 20. marca existovať.“ 

Poslanci aj prezidentka namietali aj spôsob, akým sa zákon prijímal. Teda v skrátenom legislatívnom konaní. K tomu sa však zatiaľ Ústavný súd nevyjadril.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.