Polícia vyšetrovala vladyku Chautura pre sexuálne obťažovanie. Neskôr celú vec zastavila

Vladyka Milan Chautur
Zdroj: TASR

Podaniu ženy predchádzalo osobné stretnutie s vladykom, s ktorým chcela nakrútiť televízny záznam pre program Návraty a stretnutia.

Polícia vyšetrovala biskupa gréckokatolíckej cirkvi - vladyku Milana Chautura, pretože ho vlani v novembri obvinila istá žena zo sexuálneho obťažovania, keď bola dieťa. 

Polícia prijala trestné oznámenie na biskupa pred mesiacom. Ako nám však podvečer povedal prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobaník, vyšetrovateľka celú vec po dokazovaní zastavila a prípad postúpila na prokuratúru.

Čo sa vlastne stalo?

Podaniu ženy predchádzalo osobné stretnutie s vladykom, s ktorým chcela nakrútiť televízny záznam pre program Návraty a stretnutia.

V stanovisku Eparchiálny úrad v Košiciach uvádza , že skupina veriacich chcela Chauturovi gratulovať k jeho jubileu a požiadali o povolenie nakrúcať túto udalosť na kameru.

„V skutočnosti však neprišla ohlásená skupina, ale len jedna pani s kameramanom. Vladyka ich prijal, návšteva sa odvíjala v pokojnej atmosfére, avšak v jej závere dotyčná pani pred kamerou obvinila Mons. Chautura zo sexuálneho obťažovania v čase jej detstva. Vladyka toto obvinenie jednoznačne odmietol. Ukázalo sa, že stretnutie bolo zinscenované podvodom, pre celkom iný účel, aj inú reláciu," píše úrad vo vyhlásení.

Po tomto stretnutí sa podľa úradu spomínaná žena obrátila aj na políciu. „Mons. Chautur sa podrobil vyšetrovaniu a polícia vo veci koná. Vedomosť o tom, či spomenutá pani kontaktovala aj príslušné Vatikánske úrady, ktoré sú pri takýchto obvineniach kompetentné z hľadiska cirkevného práva, Eparchiálny úrad nemá. Vznesené obvinenie však vladyka jednoznačne odmieta a verí, že pravda v celej veci vyjde na povrch," dodáva úrad.

Denník N zverejnil rozhovor s teológom Miroslavom Kocúrom . Okrem iného v ňom povedal, že vie o slovenskom biskupovi, ktorý tiež sexuálne zneužíval deti.

Podvečer zverejnil na sociálnej sieti stanovisko aj samotný Milan Chautur.

Zdroj: Facebook/Vladyka Milan odpoveda 

Téme sa viac venoval Michal Hečko:


KOŠICE/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sexuálne obťažovanie

Dôležité udalosti