Prezidentský seriál. S Ivanom Korčokom sme sa vybrali na skialp

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Je jedným z dvojice favoritov prezidentských volieb. Bývalý diplomat a minister zahraničných vecí Ivan Korčok vedie aktívnu kampaň, financuje ju z darov, hovorí si občiansky kandidát a ponúka rovnováhu voči vládnej moci.

S Ivanom Korčokom sme sa stretli v Banskobystrickom kraji, odkiaľ pochádza. Konkrétne na južnej strane pod Chopkom.

S jedným z dvoch najväčších favoritov prezidentských volieb sme sa vybrali na skialp. „Toto mám takú vášeň. Je to súčasť môjho života, to vám potvrdí každý,“ konštatoval Korčok.

O mesiac a pár dní oslávi šesťdesiatku. V diplomacii pracoval tridsať rokov, za dvoch rôznych vlád bol štátnym tajomníkom a v predchádzajúcom volebnom období aj ministrom zahraničných vecí. Je ženatý a má dvoch synov.

Tvrdí, že vie naplniť to, čo o prezidentovi hovorí ústava. „To znamená nezávislosť, nestraníckosť a povinnosť konať bez príkazov,“ hovorí.

Prečítajte si tiež:

Ponúka rovnováhu

Ivan Korčok za čudné považuje, že sa mu v debate nepodarilo stretnúť so žiadnym protikandidátom. V antikampani čelil vymysleným hoaxom. Vraví, že voličom ponúka mocenskú rovnováhu.

„Zmyslom tej rovnováhy je, že Slovensko sa nakláňa na nie dobrú stranu. A keď sa dostane ešte aj posledný a najvyšší úrad, hlava štátu, do jedného mocenského priestoru, tak tu vznikne nerovnováha,“ uviedol.

Kampaň financuje z darov. Miestami je hravá a plná slovných hračiek. Na transparentnom účte vidno príjmy aj výdavky detailne.

Kritike čelil za debaty na stredných školách. „Nikam sa netlačíme, sme pozývaní. Toto nevnímam ako férovú výčitku,“ reagoval kandidát.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentský seriál

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.